ANKARA PURSAKLAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YÖGEP ve DÖGEP Mayıs Ayı Toplantıları Yapıldı

2021 Mayıs Ayı DÖGEP Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmen Gelişim Programı ve YÖGEP Yönetici Gelişim Programı Toplantıları Gerçekleştirildi.
YÖGEP ve DÖGEP Mayıs Ayı Toplantıları Yapıldı

YÖGEP  (Yönetici Gelişim Eylem Programı)

İlçemizde bulunan İmam Hatip Ortaokulları ve İmam Hatip Lise Müdürleriyle Mayıs ayı YÖGEP (Yönetici Gelişim Programı) programı kapsamında "Eğitim yönetimi ve eğitim yöneticisinin millî, manevî ve evrensel sorumlulukları" ilgili program yapıldı.  Programa Şube Müdürümüz Bayram DEĞİRMENCİ ve İlçemiz İmam Hatip okullarının Müdürleri katıldı. Ev sahipliğinden dolayı Kocalar Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Kazim SELEK hocamıza teşekkür ederiz.             

DÖGEP (Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmen Gelişim Eylem Programı)

Zoom üzerinden yapılan DÖGEP mayıs ayı toplantılarında; "Öğrencilerin ilgi, istidat ve kabiliyetlerinin keşfedilmesi, etkili rehberlik ve doğru yönlendirme " konusu ele alındı. Öğrencilerimizin ilgi alanlarının, istidat ve kabiliyetlerinin keşfedilmesi, onlara her anlamda etkili rehberlik ve doğru yönlendirme yapılması büyük önem arz etmektedir. Bu manada söz konusu rehberliği yapacak öğretmenlerimizin ülkemizdeki tarihi ve kültürel dokuyu yakından tanımaları, örnek uygulamaları yerinde incelemeleri eğitim öğretim aşamaları içerisinde gerekli bir adım olarak karşımıza çıkmaktadır. İlçemiz Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenleri de bu adımı gezi planlaması ve mevcut örnekleri yerinde inceleme çalışması yapmak suretiyle atmışlardır. Derslerde önemi her vesile ile anlatılan kutsal mekanların maddi imkanlar elverdiği ölçüde ziyaret edilmesi planlanmış özellikle Ayasofya-i Kebir Camii, Kudus Mescid-i Aksa ziyaretleri öğrenci, öğretmen ve velilerde bir ufuk olarak anlatıma başlanmıştır. Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi süreci bir yıla aşkın süredir devam etmesi kuşkusuz yapılan bu gezi planlamalarını da olumsuz yönde etkilemiştir. İleri tarihe ertelediğimiz bu seyahatlere ön hazırlık mahiyetinde çevrim içi programlar yaparak farkındalık oluşturulmaya çalışılmıştır.

Pursaklar Saray Fatih Mah. Gökay Sok.No1 Kat 3, 06145 Pursaklar/Ankara - 0312 5275733

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.