ANKARA PURSAKLAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÜLKER İLKOKULUMUZ "STEM OKULU" ETİKETİ ALDI

ÜLKER İLKOKULUMUZ

Pursaklar İlçe Milli eğitim Müdürlüğümüz tarafından verilen STEM Eğitici Eğitmenliği programına katılan öğretmenlerimizle birlikte Ülker İlkokulumuzda STEM çalışmaları başlatılmıştır. Ülker İlkokulu İngilizce Öğretmeni Yasemin SÜTÇÜ'nün katılımıyla 13 yabancı ülkeden ve Türkiye'den olmak üzere toplam 41 ortaklı eTwinning projesi kapsamında başlatılan "Happy Kids With Steam " projesiyle birlikte yürütülen STEM uygulamaları neticesinde uluslararası bir organizasyon olan STEM School'dan Ülker İlkokulumuz STEM okulu olma etiketiyle ödüllendirilmiştir. Böylece okulumuz STEM okulu olarak akredite olmuştur. İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mustafa KILIÇGİL Ülker İlkokulu'muzu ziyaret ederek "STEM OKULU" oldukları için öğretmenimize ve okul idaresine tebriklerini ilettiler.

21. Yüzyıl yeterliklerinin arasında bulunan proje tabanlı eğitimle birlikte okulumuzda STEM etkinlikleri gerçekleştirilmiştir. STEM uygulamalarında ders etkinlikleri STEM (Fen, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik) derslerinin bir parçasıdır. Öğrenciler proje tabanlı ve sorgulamaya dayalı öğrenme etkinlikleri ile öğrenme sürecine etkin olarak katılmaktadır. STEM ders konu başlıkları ve uygulamaları gerçek dünyadaki sorunların ve problemlerin çözülmesini temel alarak, öğrencilerin öğrenme ihtiyaçlarını ve ilgi alanlarını belirlemek için öğretmenler arasında disiplinlerarası iş birliği vardır. STEM ile birlikte sadece bahsi geçen ders başlıklarına değil STEM basamaklarını kullanarak diğer derslere de entegrasyon sağlanmıştır. 

Merak uyandırma, açıklama, keşfetme, tasarlama ve uygulama basamakları kullanılarak Stem basamakları uygulanmış, diğer ülkelerdeki paydaşlarla fikir alışverişi yapılarak örnek uygulamalar ortaya konmuştur. Ülker İlkokulu'nda uygulanan anket ve çalışmalarda yüksek sonuçlar alınarak, örnek olay, ders planı yüklemeleri sisteme girilmiş ve diğer ülkelerdeki STEM okullarıyla paylaşılmıştır. 

Bu süreçte emeği geçen okul yöneticilerimizi, öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi kutluyoruz.

13-04-202213-04-2022

Pursaklar Saray Fatih Mah. Gökay Sok.No1 Kat 3, 06145 Pursaklar/Ankara - 0312 5275733

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.