ANKARA PURSAKLAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SEVGİLİ PEYGAMBERİMİZ HZ. MUHAMMED (S.A.V.)'İN EĞİTİM / YÖNETİM ANLAYIŞI

SEVGİLİ PEYGAMBERİMİZ HZ. MUHAMMED (S.A.V.)'İN EĞİTİM / YÖNETİM ANLAYIŞI

        Ülkemizde  devam eden  salgın hastalık  süreci  bir  çok alanda  iş ve işlemlerin aksamasına, maddi ve manevi sıkıntılı bir  dönem  yaşamamıza sebep olmaktadır. Kuşkusuz  bu dönem  tüm alanların yanı sıra eğitim sistemini de derinden sarsmıştır. Tüm paydaşlarıyla birlikte sürecin olumsuzluklarının  giderilmeye çalışıldığı  eğitim sistemimizde,  seyreltilmiş eğitim ve uzaktan  eğitim kavramları öne çıkmaktadır.  

        Biliyoruz ki tüm uygulama ve kavramların merkezinde  "Oku!" emrine  muhatap insan  ve  o insanın  inkişafı yer almaktadır. İnkişaf ise ancak  okuma  eylemini her şart ve koşulda asgari müşterekte  yapmakla mümkündür. Pursaklardaki Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenleri olarak bizler, sürecin en başından itibaren "Oku-Yorum", "Kitap Kurdu" ve "Tavsiye Kitaplar" başlıklarıyla okumaya/okutmaya gayret ediyoruz.  Öğrencilerimize  kitap okuma  alışkanlığı kazandırmak ve onlara bizzat okuyarak örnek olmak istiyoruz. Bu  amaçla  hareket ederken, "Örneğim  peygamberim!" düsturuyla peygamberimiz   Hz. Muhammet'in (S.A.V)  biz eğitimcilere doğrudan ve dolaylı rehberliğine  ihtiyaç duyuyoruz.

      Biz  eğitimciler Peygamberimiz (s.a.v)'i  nasıl  örnek  alabiliriz? Sorusuyla  başlattığımız bu okuma süreci,  Nisan ayında İbrahim  Halil  ER'in  Peygamberimizin Eğitim Metodu  adlı kitabını okuma ve okutma kararı ile  neticelendi. Biliyoruz ki, O'nun inandığına inandığı gibi inanmak,yaşamak ve yaşatmak,inkar ettiği şeyi inkar ettiği gibi inkar etmek ve karşı koymak,O'nun insanlığa öğrettiği şeyleri insanlığa öğretmek,talim ve terbiyede takip ettiği metodu uygulamak,her alanda O'nun gibi olmaya çalışmakla  bizler  efendimizi örnek alabiliriz.

Pursaklar Saray Fatih Mah. Gökay Sok.No1 Kat 3, 06145 Pursaklar/Ankara - 0312 5275733

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.