ANKARA PURSAKLAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SELFIE Öz-Düşünüm Uygulaması Hakan Akbıyık İlkokulumuzda Tanıtıldı

SELFIE Öz-Düşünüm Uygulaması Hakan Akbıyık İlkokulumuzda Tanıtıldı

         Dijital çağda öğrenim için okulları desteklemek amacıyla AVrupa Komisyonu Ortak Araştırma Merkezi tarafından geliştirilen SELFIE aracının ilçemizde pilot okul olarak seçtiğimiz Hakan Akbıyık ilkokulunda tanıtımı yapıldı.

 

       SELFIE (Yenilikçi Eğitim Teknolojilerinin kullanımını Geliştirerek Etkili Öğrenme ile ilgili Öz Düşünüm), okulların dijital teknolojileri öğretimlerine, öğrenimlerine ve öğrenci değerlendirmesine dahil etmesine yardımcı olması için tasarlanan bir araçtır. Nelerin iyi olduğunu, nerelerde gelişime ihtiyaç olduğunu ve önceliklerin neler olması gerektiğini vurgulayabilir. Araç şu anda Avrupa Birliği'nin 24 resmi diline çevrilmiştir ve zamanla daha fazla dil eklenecektir.

 

   SELFIE, okullarında teknolojinin nasıl kullanıldığı ile ilgili öğrencilerin, öğretmenlerin ve okul idarecilerinin görüşlerini isimsiz bir şekilde toplar. Bu da, kısa ifadeler ve sorular ve 1-5 puanlık basit bir ölçek kullanarak yapılır İfadeler; yönetim, altyapı, öğretmen eğitimi ve öğrencilerin dijital yetkinliği gibi alanları kapsar.

 

14-11-202114-11-202114-11-2021

Pursaklar Saray Fatih Mah. Gökay Sok.No1 Kat 3, 06145 Pursaklar/Ankara - 0312 5275733

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.