ANKARA PURSAKLAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Satı Öztürk İlkokulu; 3 Yıl Üst Üste eTwinning Okul Etiketi Ödülünü Kazandı.

Satı Öztürk İlkokulu; 3 Yıl Üst Üste eTwinning Okul Etiketi Ödülünü Kazandı.

Satı Öztürk İlkokulu; 3 Yıl Üst Üste eTwinning Okul Etiketi Ödülünü Kazanmanın Haklı Gururunu Yaşıyor...

 

İlçemiz okullarından Satı Öztürk İlkokulu, 2009 yılından bu yana Avrupa’daki okullar için oluşturulmuş en büyük okul ağı olan eTwinning platformunda; 2015 yılından beri yürüttüğü başarılı çalışmalar nedeni ile Brüksel’de bulunan Merkezi Destek Servisi tarafından 3 yıldır üst üste eTwinning Okul Etiketine layık görülüyor.

 

Satı Öztürk İlkokulu Müdürü Osman KAYA ve eTwinning projelerinde ödül alan sınıf öğretmenleri Gülistan BULUT, Leyla KÜÇÜKÇOBAN ve Yasemin ÇELİK ERDOĞAN´dan oluşan heyet İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Mustafa KILIÇGİL eşliğinde İlçe Kaymakamı İhsan KARA´ya ziyarette bulunarak eTwinning portalı ve projeleri hakkında brifing verdiler.

 

Satı Öztürk İlkokulu Müdürü Osman KAYA; "2018-2019 eTwinning Okul Etiketi’ne; Avrupa’da 1211, Türkiye’de 179, Ankara’da ise Satı Öztürk İlkokulu ile birlikte  8 okulun layık görülmesi bizim için ayrıca gurur kaynağı oldu. Ayrıca eTwinning portalında öğretmenlerimizin yürüttüğü projelerle Ankara´da en fazla Avrupa Kalite Etiketi alan okul olduk. Bunun haklı gururunu yaşıyoruz." Dedi.

.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa KILIÇGİL; "33 Avrupa ülkesi ve 6 Avrupa’ya komşu ülkenin Eğitim Bakanlıkları veya Ulusal Ajansları tarafından yürütülen eTwinning kapsamında; öğretmenlerin çevrim içi iletişim kurarak, bilgi ve deneyimlerini paylaştıklarını; çevrim içi ve yüz yüze eğitimlere katılabildiklerini, teknolojiyi etkin ve verimli biçimde kullandıklarını, öğretim programlarına uyumlu projeler gerçekleştirebildiklerini söyledi. Ayrıca İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa KILIÇGİL; bizi biz yapan değerlerimizi ve deneyimlerimizi eTwinning portalını kullanarak dünyaya tanıtan Satı Öztürk İlkokulu öğretmen ve idarecilerini tebrik ediyorum." dedi.

 

 

Pursaklar Kaymakamı İhsan KARA; Satı Öztürk İlkokulunun bu başarısının kendisini de gururlandırdığını, başarının tesadüf olmadığını ve olamayacağını vurgulayarak; "Bu başarıda emeği olan Satı Öztürk İlkokulu öğretmen ve idarecilerini tebrik ediyor, başarılı çalışmaların artarak devam etmesini temenni ediyorum." dedi. 

 

 

10-10-201810-10-201810-10-201810-10-201810-10-2018

Pursaklar Saray Fatih Mah. Gökay Sok.No1 Kat 3, 06145 Pursaklar/Ankara - 0312 5275733

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.