ANKARA PURSAKLAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Öğretmenimle Şiir Okuyorum" Yarışmasının Finali Abdurrahim Karakoç Kültür Merkezinde Yapıldı

"Öğretmenimle Şiir Okuyorum" Yarışmasının Finali Abdurrahim Karakoç Kültür Merkezinde Yapıldı

    Öğrencilerimize şiir ilgi ve sevgisi kazandırmak, öğrencilerin şiire karşı duyarlılığını arttırmak, öğrenci öğretmen arasındaki işbirliği ve iletişimi geliştirmek amacıyla; Pursaklar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından  24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Etkinlikleri kapsamında düzenlenen “Öğretmenimle Şiir Okuyorum” yarışmasının finali Abdurrahim Karakoç Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

    Final Programına Pursaklar Kaymakamımız Sayın İhsan KARA,Pursaklar Belediye Başkanımız Sayın Selçuk ÇETİN,İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hayrettin BALCI,İlçe Müdürleri,Şube Müdürlerimiz ile okul idarecileri,öğretmen ve öğrencilerimiz katıldı.

    Yarışmamızın ilkokul kategorisinde Azmi Ertuğrul İlkokulu öğretmenlerinden ERDOĞAN YILMAZ , öğrencisi 4-D sınıfından EBUBEKİR GÜRER ile birlikte Şair M.Akif ERSOY’a ait “ORDUNUN DUASI” adlı şiiriyle birinci,Altınova İlkokulu öğretmenlerinden Şule GÜDEN,öğrencisi 4-A sınıfından Melike Sena KAPLAN ile birlikte Şair Mehmet ÇINARLI’ya ait “ÇOCUKLAR” adlı şiirle ikinci; Hakan Akbıyık İlkokulu öğretmenlerinden SEVDA KARAOĞUL,öğrencisi 4-B  sınıfından MELEK KARAOĞUL  ile birlikte Şair FARUK NAFİZ ÇAMLIBEL’ e ait “ ÇOBAN ÇEŞMESİ” adlı şiir ile üçüncü oldu.

     Yarışmamızın ortaokul kategorisinde Turgut Özal Ortaokulu öğretmeni Erhan Şibik ile öğrencisi Hale Nur Gümüş şair Yavuz Bülent BAKİLER’e ait “ÇARESİZ” adlı şiir ile birinci;Pursaklar Şehit Ahmet Özsoy Ortaokulu öğretmenlerinden EBRU ÇAKIL,öğrencisi 8K sınıfından SUDE CEVRİYE EMİR ile birlikte şair Yahya Kemal BEYATLI ya ait “MEHLİKA SULTAN” adlı şiir ile ikinci; Feride BEKÇİOĞLU Ortaokulu öğretmenlerinden PERİHAN MAFRATOĞLU, öğrencisi 7B sınıfından KEVSER ASİLTÜRK ile birlikte şair Yavuz Bülent BAKİLER’e ait “SEN SEN SEN” adlı şiir ile üçüncü oldu.

      Yarışmamızın lise kategorisinde ise Kocalar Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğretmenlerinden ATİLLA YARICI, öğrencisi SEFA ODABAŞI ile birlikte şair Bahattin KARAKOÇ’a ait “AY BU GECE YARIMDIR” adlı şiir ile birinci; Güzide Ülker  Mesleki ve Teknik  Anadolu Lisesi öğretmenlerinden NECLA ÖZDEMİR OYADOĞAN, öğrencisi BEGÜM SENA KARDELEN ÇELİK ile birlikte Şair Abdurrahim KARAKOÇ’a ait “MİHRİBAN” adlı şiir ile ikinci; Pursaklar Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmenlerinden Rahime  DOSDOĞRU,öğrencisi Ömer Bayram TELCİ ile birlikte Şair İsmet ÖZEL’e  ait “SEBEBİ TELİF” adlı şiir ile üçüncü oldu.

Yarışmada ayrıca Pursaklar Halk Eğitim Merkezi Müzik Öğretmenimiz İbrahim DERDİYOK’un seslendirdiği “Acem Kızı” ve İlçe Kültür Komisyonu Müzik Öğretmenimiz Ayşenur MELEK EKİNCİ’nin seslendirdiği “Eziz Dostum” adlı Azeri türkü izleyenlerin beğenisini kazandı.

18-11-201618-11-201618-11-201618-11-201618-11-201618-11-201618-11-2016

 

 

 

 

 

Pursaklar Saray Fatih Mah. Gökay Sok.No1 Kat 3, 06145 Pursaklar/Ankara - 0312 5275733

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.