ANKARA PURSAKLAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Pursaklar´da Kur´an´ı Okumak ve Anlamak Konulu Konferans Düzenlendi.

Pursaklar´da Kur´an´ı Okumak ve Anlamak Konulu Konferans Düzenlendi.

Pursaklar Belediyesi ve Eğitim-Bir-Sen Pursaklar Temsilciliği tarafından tertiplenen “Kur’an’ı Okumak ve Anlamak” konulu  konferans, Selçuklu Kültür ve Kongre Merkezi´nde gerçekleştirildi.

Pursaklar Belediyesi ve Eğitim-Bir-Sen Pursaklar Temsilciliği tarafından tertiplenen konferansa Pursaklar Kaymakamı İhsan KARA,Pursaklar Müftüsü Hasan İZMİRLİ,Pursaklar İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Adnan GÜRBÜZ,Şube Müdürlerimiz Nevzat KAYA,Gökhan OĞUL,İhsan SAVAŞ,İlker ŞİMŞEK,okul müdürleri,öğretmenler,öğrenciler ve Pursaklar  halkı katıldı.  Konferansta konuşan On Dokuz Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tefsir Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet OkuyanKuran´ın anlamından uzaklaşıldığını belirterek, "Kuran metinlerinin anlamıyla ilgilenmez olduk,onu anlamadan okuyoruz. Kuran´ın indirilmesinin gayesi onu hayata taşımaktır." ifadelerini kullandı. Okuyan, bir müslümanın Kuran´ı okuması, anlaması ve hayatına tatbik etmesi gerektiğini belirterek Kuran´a saygının onu okumakla, anlamakla ve yaşamakla mümkün olacağını vurguladı.Konuşmacılardan Prof. Dr. Muhammet Nur Doğan, Prof. Dr.Mahmut Özdemir, Prof. Dr. Talip Özdeş, Prof. Dr. İsrafil Balcı, Prof. Dr. Metin Özdemir, Prof. Dr. Yaşar Akbıyık ve yazar Celal Külünkoğlu da huzurlu bir dünya için Kuran´a yönelmek gerektiğini kaydettiler.Konferansın sonunda “Kur’an-ı Kerim’i Okuma ve Anlama” yarışmasında dereceye giren öğrencilere altın ve Kuran-ı Kerim hediye edildi.

18-01-201618-01-201618-01-201618-01-201618-01-2016

 

 

Pursaklar Saray Fatih Mah. Gökay Sok.No1 Kat 3, 06145 Pursaklar/Ankara - 0312 5275733

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.