ANKARA PURSAKLAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Pursaklar İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Adnan GÜRBÜZ´ün 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı Mesajı

Pursaklar İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Adnan GÜRBÜZ´ün 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı Mesajı

       Değerli okul yöneticilerimiz, değerli öğretmen arkadaşlarım, sevgili öğrenciler ve kıymetli velilerimiz,2015-2016 eğitim-öğretim yılına taze bir heyecan ve pırıl pırıl umutlarla başlamanın mutluluğu içerisindeyiz.2015-2016 eğitim-öğretim yılı hepimize hayırlı olsun.

          Okul, hayatımızın ilk dönemlerinde oldukça önemli bir yer tutmaktadır. Okul; sadece bireyin hayat standartlarını  yükselteceği ,ona  iyi bir meslek sahibi olacağı bilgi ve becerilerin kazandırıldığı bir yer değildir.Aynı zamanda okul;toplum yapılarının ve insan ilişkilerinin şekillendirildiği,bireysel ve toplumsal sorumlulukların öğretildiği,yaşadığı toplumun maddi ve manevi değerlerinin öğrencilere aktarıldığı bir kurumdur.Geleceğimiz için yapacağımız en önemli yatırım insana yapılan yatırımdır.Bu dünyayı şekillendirip imar edecek olan iyi yetişmiş nesillerdir.

         Eğitim programında öğrenci merkezli eğitim anlayışının benimsenmesiyle öğrencinin hak ve sorumluluklarında artışlar olmuş buna bağlı olarak siz öğretmen arkadaşlarımın da sorumluluklarında artışlar olmuştur. Milli Eğitim Teşkilatının en önemli paydaşlarından olan siz öğretmenlerimize iyi bir nesil yetiştirmek için çok çalışmak düşüyor. Sizlerden zil çalınca işinin bittiğini düşünen öğretmenler değil öğrencilerine zaman ayıran, özgüven aşılayan, onları sürekli motive ederek özverili çalışmalarıyla yaptığı bu kutsal mesleğin farkında olan öğretmenler olmanızı bekliyoruz. Akademik eğitimle birlikte değerler eğitimini de önemsiyoruz. Geleceğimizin teminatı olarak gördüğümüz yavrularımızı  bilgili ve meslek sahibi birer robota dönüştürmek istemiyorsak onlara sevgiyi, saygıyı, hoşgörüyü, dürüstlüğü,sabrı,yardımseverliği yani insan olmayı da öğretmeliyiz.Aile birliğine önem veren,çevreye ve canlılara duyarlı,okumaya değer verip bol bol okuyan,akleden,çalışmaktan yılmayan,araştıran,milli ve manevi değerlerine bağlı,ülkesini ve milletini seven, insanlığa faydalı olmaya çalışan,üretken,araştıran,sorgulayan bir gençlik ideali yaşatmalıyız.Değerler eğitimini öğrencilerine sadece anlatan değil yaşayarak öğreten öğretmenler ancak yaptığı işten tam verim alabilirler.İnsan haklarına saygılı,bireysel farklılıkları zenginlik kabul eden,ırk ve renk ayrımı yapmayan,ötekileştirmeyen,şiddeti bir çözüm yolu olarak tercih etmeyen, çalışmayı ibadet bilen öğretmen bugün ihtiyaç duyulan öğretmen modelidir, değerli öğretmenim.

           Öğretmenlerinizin tuttuğu ışıkla ilerleyeceğiniz bu yolda onların size sağladığı kazanımları ilerleyen yaşlarda daha iyi anlayacaksınız. Her öğrenci başarıya okulun yanı sıra kendi başına yaptığı çalışmalarla ulaşır. Öğrenmek sadece okul sınırları içerisinde değil hayatın her alanında sürekli devam eden bir süreçtir. Sizler de bu bilinçle hareket ederek geçmişten aldığınız ilhamla geleceğinizi şekillendirecek daima kendinizi ve toplumumuzu geliştirmeye gayret göstereceksiniz sevgili öğrenciler.

          Bize emanet ettiğiniz evlatlarınızı her bir öğretmenimizin kendi evladı gibi gördüğünden şüpheniz olmasın. Değerli velimiz, öğrencilerimizin başarısı sadece okul ve öğretmenden değil sizin onlara vereceğiniz destek ve ilgiden geçmektedir.

           İlçemizde başarıyı daha yükseklere taşımak, eğitim ve öğretimde arzu ettiğimiz hedefe ulaşabilmek için yaptığımız özverili çalışmaları sürdüreceğimizi bir kez daha ifade ediyor;2015-2016 eğitim ve öğretim yılının öğrencilerimize, öğretmenlerimize, idarecilerimize velilerimize ve tüm ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.

 

 

                                                                                                                                 Adnan GÜRBÜZ

                                                                                                                       Pursaklar İlçe Milli Eğitim Müdürü

Pursaklar Saray Fatih Mah. Gökay Sok.No1 Kat 3, 06145 Pursaklar/Ankara - 0312 5275733

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.