ANKARA PURSAKLAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Pursaklar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz 7, 8 ve 9 Eylül’de düzenlediği üç ayrı seminer programıyla 2015-2016 eğitim-öğretim yılına merhaba dedi.

Pursaklar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz 7, 8 ve 9 Eylül’de düzenlediği üç ayrı seminer programıyla 2015-2016 eğitim-öğretim yılına merhaba dedi.

Pursaklar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz 7, 8 ve 9 Eylül’de düzenlediği üç ayrı seminer programıyla 2015-2016 eğitim-öğretim yılına merhaba dedi.

7- 8 Eylül 2015’ te 09.30’da Abdurrahim Karakoç Kültür Merkezinde ilçemizdeki Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Arapça, İmam Hatip Ortaokul ve liselerindeki öğretmenlerimize yönelik Mesleki Eğitim Seminerinde Pursaklar İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Adnan Gürbüz, yaptığı açılış konuşmasında yeni eğitim-öğretim yılının tüm eğitim camiasına hayırlı olması temennisinde bulunarak eğitim-öğretim faaliyetlerinde öğretmenlerin önemi vurgulandı.

Seminer programında “Akademik Başarının ve Empatik İletişimin Temel Dinamikleri” konusunda konuşma yapan Prof. Dr. Metin Özdemir’in ardından yine Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İslam İlimleri Fakültesinden Prof. Dr. İsmail Çalışkan “İz Bırakan Bir Muallim Mahir İz” başlındaki biyografik sunumuyla öğretmenlerimize gerek meslek hayatlarında gerek şahsi hayatlarında örnek alabilecekleri değerli bir isim olan Mahir İz’i tanıttı.

Seminer programının 2. Gününde Yıldırım Beyazıt Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olan İmran Annadınç, “İmam Hatiplerin Tarihi, Kuruluşu ve Amaçları” konusunda; Araştırma Görevlisi Tahsin Yurttaş ise  “Eğitimin Güncel Meseleleri” ile ilgili konuşmalarıyla programa katkılarını sundular.

Seminer programını 9 Eylül Çarşamba 2015 tarihinde Saray Selçuklu Kongre ve Kültür Merkezinde yapılan bölümü ise İlçemizde görevli tüm öğretmenlerimize yönelik olarak gerçekleştirildi.

Aziz Şehitlerimizin anısına yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından Pursaklar İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Adnan Gürbüz yaptığı açılış konuşmasında ülkemizde yaşanan üzücü olaylardan, şehit cenazelerinden hepimizin etkilendiği şu günlerde birlik ve beraberliğimizi korumanın önemine dikkat çekti.

Seminer konumuz olan değerler eğitiminin öğrencilerimize mutlaka hassasiyetle benimsetilmesi gerektiğini vurguladı.

            “Değerler Eğitimi” konusunda sunum yapan Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Mehmet Ünal “Değer” kavramının çeşitli anlamları üzerinde durduktan sonra hangi unsurların bu kavram içinde ele alınabileceğini ayrıntılı bir biçimde açıkladı ve okullarda değerler eğitimi nasıl ele alınmaktadır, nasıl olmalıdır vb. konuları üzerinde durdu.

              Seminer programı Pursaklar İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Adnan Gürbüz’ün konuklarımıza plaket takdimi ve teşekkür konuşmasının ardından sona erdi. 

 

Pursaklar Saray Fatih Mah. Gökay Sok.No1 Kat 3, 06145 Pursaklar/Ankara - 0312 5275733

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.