ANKARA PURSAKLAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Müdürlerimiz Eğitim Yönetimi Seminerinde bir araya geldiler.

Okul Müdürlerimiz Eğitim Yönetimi Seminerinde bir araya geldiler.
Okul Müdürlerimiz Eğitim Yönetimi Seminerinde bir araya geldiler.

Ankara Milli Eğitim Müdürlüğünün tüm ilçelerde görev yapan okul müdürlerinin mesleki gelişimlerine katkı sağlamak ve müdürlere yönetim felsefesini yerleştirebilmek amacıyla düzenlediği “Eğitim Yönetimi Semineri” Pursaklar’da verildi.

 

Dede Korkut Anadolu Lisesinde yapılan seminere tüm okul müdürlerimiz katıldı.

 

16 Şubat’ta  başlayan ve 23 Şubat’a kadar devam eden  eğitim seminerinin 6. Durağının Pursaklar olduğunu belirten İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Erol Bozkurt  “Biz dinamik bir yapı kurmak ve yeni bir felsefe oluşturmak istiyoruz. Özellikle merkeze insanı alan ve bize gelen herkese hizmeti esas kabul eden yeni bir yönetim felsefesini yerleştirmek istiyoruz. Yeni bir anlayış getirmek istiyoruz. Yöneticilerimizin mesleki gelişimlerine destek olmaya çalışıyoruz. Sizlerle mesafemizi olabildiğince daraltmaya ve sizlere yakın durmaya gayret ediyoruz.  Bunu birçok alanda da uygulamaya başladık. İlçelerimizde verdiğimiz her seminerden sonra müdürlerimizin memnuniyet derecelerini ölçmeye çalışıyoruz. Bu seminerlere katılmış müdürlerimizle de bire bir görüşerek nelere dikkat etmemiz gerektiğiyle ilgili onların da fikirlerini alıyor ve sonraki seminerlerde de bunları uygulamaya geçiriyoruz ki eğitim seminerlerimizden en üst seviyede faydalanabilelim.

Yeni bir yapı kurmak ve hayallerimizi hayata geçirmek istiyoruz. Yönetimde, kapısından giren her insana en iyi hizmeti vermeyi amaç edinmiş, gülen yüzlerle, insanları memnun ve mutlu etmenin gayretinde,  insanlara hizmet etme çabasında olan bir yönetici anlayışını yerleştirmek istiyoruz. Herkese hizmeti, temel esas almak istiyoruz.

Sizler en değerli varlıklarımız olan öğrencilerimizle yakın temas içindesiniz. Her biriniz yönettiğiniz kurumlarda eğitim alan çocuklarımızın dünyasına inebilmeli, onların duygularını anlayabilmeli, isteklerini, önceliklerini görebilmelisiniz. Okullarımızdaki öğrencilerimizi sosyal faaliyetler noktasında destekleyelim. Okullarımızda sporla, sanatla, tiyatroyla, edebiyatla, müzikle ilgilenen öğrencilerimize destek verelim, onları cesaretlendirelim. Sizlerden isteğim okullarımızda resimle ilgilenen, şiire meyli olan, enstrüman çalabilen öğrencilerimizin sayısında artış sağlamanızdır.

Bizler toplum karşısında kendisini ifade edebilen, yeri geldiğinde de toplumun içinde bütünlüğü sağlayabilen kendisiyle ve herkesle barışık, kendine yetebilen,  iletişim gücü ve özgüveni yüksek bir nesil yetiştirmek istiyoruz.” dedi.

Eğitim Yönetimi Semineri, Pursaklar İlçe Milli Eğitim Müdürümüz, Sayın Adnan GÜRBÜZ’ün konuşmasıyla sona erdi.

 

 

 

 

 

Pursaklar Saray Fatih Mah. Gökay Sok.No1 Kat 3, 06145 Pursaklar/Ankara - 0312 5275733

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.