ANKARA PURSAKLAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müsteşar Yardımcımız Sayın Muhterem KURT, Pursaklar Fen Lisesini ziyaret etti.

Müsteşar Yardımcımız Sayın Muhterem KURT, Pursaklar Fen Lisesini ziyaret etti.

Milli Eğitim Bakanı Müsteşar Yardımcısı Sayın Muhterem KURT, Daire Başkanı Yunus YAĞMUR,İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Tayyip KAHYAOĞLU ve İrfan YURTDOĞAN;Pursaklar Fen Lisesi’ne bugün bir ziyaret gerçekleştirdi. Bu yıl Milli Eğitim Bakanlığı’nın yeni başlattığı Yetiştirme Kursları ile ilgili olarak Pursaklar Fen Lisesi’nin uygulamaları hakkında bilgi alan KURT, 9 ve 10. sınıflarda İngilizce, Beden Eğitimi, Müzik ve Resim kurslarını;11 ve 12. Sınıflarda da üniversiteye hazırlık kurslarını ziyaret etti ve Pursaklar Fen Lisesi’nin kurslar noktasında örnek bir uygulama gerçekleştirdiğini belirtti.

        Milli Eğitim Bakanı Müsteşar Yardımcısı Sayın Muhterem KURT, kurs sınıflarında bir süre öğrenci ve öğretmenlerle  sohbet ederek bu uygulamalarla ilgili açıklamalarda bulundu.Yetiştirme kurslarına ülke genelinde yoğun bir ilgi ve katılım olduğunu vurgulayan Muhterem KURT,eğitim ve öğretimin tamamen okullarda başlayıp bitmesini,öğrencilerin okul-dershane-ev arasında enerjisini tükettiği dönemin geride kaldığını vurguladı.Öğrencilerin sadece akademik başarısına değil sosyal-kültürel alanlarda kendini yetiştirmesine de  imkan vermek gerektiğinin önemine dikkat çekti.Bu vesileyle girdiği müzik sınıfında öğrencilerin yeni öğrendikleri şarkı ve türküleri ilgiyle dinleyen KURT,saz çalmadaki ustalığını da çaldığı “Bülbülüm Altın Kafeste” türküsüyle gösterdi.

 

         Pursaklar Fen Lisesi’nden okul  idareci ve öğretmenleriyle vedalaşarak  ayrılan Muhterem KURT,buradan ayrıldıktan sonra Pursaklar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne kısa bir ziyaret gerçekleştirerek İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Adnan Gürbüz  ile sohbet ettikten sonra ilçemizden ayrıldı.

Pursaklar Saray Fatih Mah. Gökay Sok.No1 Kat 3, 06145 Pursaklar/Ankara - 0312 5275733

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.