ANKARA PURSAKLAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ (MESEM) BİLGİLENDİME TOPLANTISI YAPILDI.

MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ (MESEM) BİLGİLENDİME TOPLANTISI YAPILDI.

       18 Ocak 2022 tarihinde Pursaklar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen Mesleki Eğitim Merkezleri (MESEM) konulu bilgilendirme toplantısı Pursaklar Belediyesi Saray Kültür Merkezinde yapıldı. Pursaklar Kaymakamımız Sayın Mehmet Yıldız başkanlığında yapılan toplantıya Pursaklar Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Ahmet Öztürk, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mustafa Kılıçgil, PURESDER Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Pursaklar Sanayi Sitesi Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Muhtarlarımız, Okul Müdürlerimiz ile Sanayicilerimiz ve Esnaflarımız katılmıştır.

        Kaymakamımız Sayın Mehmet Yıldız Milli Eğitim Bakanımız tarafından ülkemizde düzenlenen Mesleki Eğitim Projesinin hassas ve önemli bir konu olduğunu, Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerimizin artık Mesleki Eğitim Merkezleri olarak hizmet vermeye başlamış olmasının sevindirici olduğunu vurguladı. Ülkemizin sosyoekonomik kalkınma modelinin en önemli araçlarından biri yerli ve millî üretim olduğunu ifade etti. Bu yerli ve milli üretimin gerçekleşmesinin nitelikli millî iş gücünün yetişmesinde mesleki eğitim merkezlerinin önemli olduğunu belirtti.

        Pursaklar Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Ahmet Öztürk Pursaklar Belediyesi olarak işsizliğe çare adına belediye binamızda kurduğumuz istihdam ofisimizle işsiz olan vatandaşlarımız ile eleman ihtiyacı olan firmaları buluşturuyoruz. Vasıfsız işe ihtiyacı olan vatandaşlarımız bu proje ile bir meslek sahibi olacaklar. Belediye olarak bu önemli projeyi destekliyor ve önemsiyoruz. Mesleki eğitim konusunda her türlü desteğe hazır olduklarını ve ne yapılması gerekiyorsa yapacaklarını ifade etti.

        İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mustafa Kılıçgil, ilçemizde bulunan beş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin bundan böyle Mesleki Eğitim Merkezlerinde verilmekte olan hizmeti vereceğini, Mesleki Eğitim Merkezlerinin ortaöğretim kademesinde eğitim veren bir kurum olduğunu ifade etti. Öğrencilerimizin ilgi, istek ve yetenekleri doğrultusunda hem okuyacaklar hem de çalışacaklarını, eğitim süresinin dört yıl olduğunu haftada dört gün işletme bir gün okula gelerek lise mezunu olacaklarını söyledi. Ülkemizin kanayan yarası haline gelen çırak, kalfa ve usta bulamama sorununun Mesleki Eğitim Merkezleri aracılığıyla çözüleceğini ifade etti. Mesleki eğitimin ülkemiz, sanayicimiz ve esnafımız açısından önemli olduğunu bu anlamda gençlerimize sahip çıkılması gerektiğini söyledi.

       Daha sonra ilçemiz Mesleki Tanıtım ve Yöneltme Ekibi tarafından yapılan sunu ile Mesleki Eğitim Merkezleri hakkında genel bilgilendirme yapılmıştır. Toplantı katılımcılarla soru cevap şeklinde devam etmiştir.

          

24-01-202224-01-202224-01-202224-01-202224-01-202224-01-202224-01-202224-01-202224-01-2022

 

 

Pursaklar Saray Fatih Mah. Gökay Sok.No1 Kat 3, 06145 Pursaklar/Ankara - 0312 5275733

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.