ANKARA PURSAKLAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KUTLU DOĞUM HAFTASI KUTLANDI

KUTLU DOĞUM HAFTASI KUTLANDI

    Pursaklar İmam Hatip Ortaokulunun hazırlamış olduğu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Kutlu Doğum Programı, Pursaklar Selçuklu Kültür Merkezinde gerçekleşti.

    Programa  İlçe Kaymakamımız Sayın İhsan KARA , Belediye Başkan Yardımcımız Sayın Osman KAYAER İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Adnan GÜRBÜZ, Okul Müdürlerimiz ve çok sayıda öğrenci katıldı.

    Programın açış konuşmasını Pursaklar İmam Hatip Ortaokulu müdürü Hüseyin YAYLA yaptı.

    Günün anlam ve önemini belirtmek için kürsüye gelen İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Adnan GÜRBÜZ ´´İzinden gidilmesi ve takip edilmesi gerekenler insanlardır melekler değil ve Allah Rasulü de bu durumu her fırsatta vurgulamış kendisinin kuru et yiyen bir kadının oğlu olduğunu söylemiştir. Peygamberi hayattan çıkarmanın iki yolu olduğuna birincisinin Yahudilerin yaptığı gibi peygamberi aşağılama eziyet etme ve katletme ,ikincisin Hristiyanların yaptığı gibi peygamberi aşırı yüceltme, kutsama ve en nihayetinde insanlıktan çıkarıp Tanrı yerine koyarak örnek alınamayan bir peygamber oluşturmak olduğuna değindi.İki anlayışın da yanlışlığını belirten İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Peygamberimiz (sav) ‘in izinden gidilecek güzel bir örneklik teşkil ettiğini belirtti.Kutlu Doğum Haftası kutlamalarının bu bilinçle gerçekleşmesi gerektiğini´´ ifade etti.

    Kuran tilavetiyle başlayan program Hadis orotoryosu, ilahiler, çeşitli skeç ve tiyatrolarla devam edip semazen gösterisiyle son buldu. Programda ayrıca İlçemizde düzenlenen Peygamber Efendimiz’e Mektup yarışmasında dereceye giren ve Ankara’da düzenlenen Ezan okuma yarışmasında üçüncü olan öğrencilerimize ödülleri takdim edildi.

 

 

Pursaklar Saray Fatih Mah. Gökay Sok.No1 Kat 3, 06145 Pursaklar/Ankara - 0312 5275733

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.