ANKARA PURSAKLAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kasım Ayı DÖGEP Semineri Pursaklar İmam Hatip Ortaokulunda Yapıldı

Kasım Ayı DÖGEP Semineri Pursaklar İmam Hatip Ortaokulunda Yapıldı

            Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmen Gelişimi Programı (DÖGEP) çalışmaları kapsamında  Pursaklar İmam Hatip Ortaokulu ve  Saray İmam Hatip Ortaokulunun beraber organize ettiği  ilçemiz  Medine İmam Hatip Ortaokulu  Müdürü Dr. Mehmet Vehbi  POLAT 'ın konuşmacı olarak katıldığı ekim ve kasım ayı çalışmalarını içeren "Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinde etkili iletişim becerileri, lider öğretmenlik, sınıf yönetimi, çocuk ve genç psikolojisi, ergenlik dönemi, ergenlerle etkili iletişim ve modern çağda yeni neslin duygu, düşünce ve davranışlarını anlamak" konulu seminer 03.12.2021  Cuma Günü 16.00-17.00 saatleri arasında okulumuz ev sahipliğinde konferans salonumuzda gerçekleştirildi.

           İlçemizde görev yapan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenlerimizin mesleki gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla yapılan seminer, Okul müdürü Hüseyin YAYLA, İlçe MEM Din Öğretimi'nden sorumlu Şube Müdürü Battal AKMAN ve  İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa KILIÇGİL'in konuşmalarıyla  başladı. Konuşmacı  Dr. Mehmet Vehbi  POLAT :'Modern çağda  yeni neslin duygu, düşünce ve davranışlarını anlamak, onlarla daha etkili iletişim kurmak ve ruh dünyalarını şekillendirmek için önce bireyin psikolojisini anlamalıyız. İçinde  bulunduğumuz çağda gençlere olumlu tutum ve davranışlar kazandırma, onların manevi ihtiyaçlarına cevap  verme noktasında Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni olarak  bizlere önemli görevler düşmektedir.' dedi.

 

08-12-202108-12-202108-12-202108-12-202108-12-2021

Pursaklar Saray Fatih Mah. Gökay Sok.No1 Kat 3, 06145 Pursaklar/Ankara - 0312 5275733

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.