ANKARA PURSAKLAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN MUSTAFA KILIÇGİL'İN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN MUSTAFA KILIÇGİL'İN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

23 Nisan 1920;

 

Yüzyıllardır şehitlerimizin kanı ile sulayarak vatan yaptığımız Anadolu Coğrafyasından Türk Milletini yok etmek isteyen emperyalist milletlere, sömürgeci zihniyete karşı topyekun bir ulusun, tek yürek olmuş bir milletin bağımsızlık ve istiklalini korumak için kararlı bir şekilde duruşunu tüm dünyaya ilan ettiği gündür.

Bin yıldır yaşadığımız ve uğrunda nice şehitler verdiğimiz aziz vatanımızın kurtuluşu için Gazi Mustafa Kemal'in önderliğinde Anadolu'nun her tarafından Ankara'ya gelen Türk Milletinin temsilcileri tarafından  ''Milletin bağımsızlığını yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır. '' anlayışı ile Cuma günü Türkiye Büyük Millet Meclisi açılmıştır. Geleceğimizi şekillendiren ve gücünü millet egemenliğinden alan Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 100. Yılını milletçe kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Kutlu olsun.

23 Nisan 1920 de Ankara da açılan Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Kurtuluş Savaşı yönetilmiş, bağımsızlık ve özgürlüğümüzün kazanılmasının temel mekanı meclis olmuştur.15 Temmuz 2016 tarihinde bağımsızlığımıza kast etmeye çalışan hainlere ve bunların işbirlikçilerine karşı Millet Meclisi dimdik görevinin başında olmuş ve topyekun milletimizle birlikte bağımsızlığımıza sahip çıkmıştır.

Açılışının 100. Yılını kutladığımız 23 Nisan günü, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklara bayram olarak armağan edilmiştir. Türkiye'nin çocukları dünyada tek çocuk bayramı olan bu müstesna bayram gününü şimdiye kadar dünyan çocukları ile paylaşılarak 23 Nisan Bayramı coşkusuna tüm dünya çocukları da dahil edilmiştir

Sevgili çocuklar;

Tüm dünyayı etkisine alan ve ülkemizi de etkileyen korona virüs nedeniyle evlerinizdesiniz ve eğitimlerinize evden devam ediyorsunuz. Salgın nedeniyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını bu sene okullarda, alanlarda kutlayamayacağız ama sizler evlerinizde, balkonlarda ailenizin ve öğretmenlerinizin verdiği destekle bayram coşkusunu yaşayacaksınız. Bu bayramı daha bir coşku ile kutlayacaksınız.23 Nisan akşamı saat:21.00 de evlerimizden, balkonlardan İstiklal Marşımızı hep birlikte okuyacağız.

Bu günler inşallah kısa zaman da bitecek. Bu günlerde sabırla, sağlığınızı koruyucu önlemleri aldığınız, derslerinizi TRT EBA üzerinden takip ettiğiniz, evlerinizde eğitsel değeri olan faaliyetlerde bulunduğunuz, kitaplar okuduğunuz için hepinizi tebrik ediyorum. Yakın zamanda birlikte olacağız, okullarınızda arkadaşlarınızla, öğretmenlerinizle buluşacaksınız. Güzel, oyunları, güzel etkinlikleri, coşkulu bayram kutlamalarını hep birlikte yapacağız inşallah. Bizlerde sorumluluğumuzun bilincinde olarak sizleri milli ve manevi değerlerine bağlı, evrensel değerlere açık, çağına yön verecek bilgi ve beceriye sahip yarınlarımızın büyük ve güçlü Türkiye'sinde önemli görevler alacak donanımda yetiştirmek için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Sizleri çok özledik. Her şey düzlediğinde sizleri okullarınızda bekliyor olacağız.

Meclisimizin ilk başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü kurucu meclisimizin tüm değerli üyelerini, kurtuluş savaşında mücadele eden kahramanlarımızı, gazilerimiz ve aziz ŞEHİTLER' imizi rahmet ve minnetle anıyorum. Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 100. Yılını ve tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum.

 

                                                                                                                                                                                                       MUSTAFA KILIÇGİL

                                                                                                                                                                                 PURSAKLAR İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ

Pursaklar Saray Fatih Mah. Gökay Sok.No1 Kat 3, 06145 Pursaklar/Ankara - 0312 5275733

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.