ANKARA PURSAKLAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN MUSTAFA KILIÇGİL'İN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN MUSTAFA KILIÇGİL'İN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

23 Nisan 1920;

Ecdadımızın ve şühedanın emaneti ,bin yıldır Ayyıldızlı bayrağımızın gölgesinde hür ve bağımsız olarak yaşadığımız, gönlünü ve sinesini mazluma, mağdura açmış, herkesin barınağı ve sığınağı olmuş aziz vatanımızı elimizden almak, milletimizi acımasızca yok etmek isteyen " tek dişi kalmış canavarlar" a , milletimizi topyekun Anadolu Coğrafyasında imha etmek isteyen barbarlara, emperyal ve sömürgeci istilacılara karşı Aziz vatanımızın müdafaası için tek yürek olmuş Aziz Türk Milletinin vatanını, bayrağını, mukaddesatını, dinini, imanını ve toprağını korumak için Gazi Mustafa Kemal'in liderliğinde kararlı bir duruşun  tüm dünyaya, dosta, düşmana ilan ettiği en anlamlı, en değerli, en onurlu gündür 23 Nisan..

 

23 Nisan 1920'de Ankara' da açılan Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kurtuluş savaşımız yönetilmiş, bağımsızlığımızın ve özgürlüğümüzün kazanılmasının ve kurulan Türkiye Cumhuriyeti Devletimizi çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkartacak çalışmaların da yapıldığı, millet egemenliğinin karargâhı olmuştur. TBMM'nin açılışının 101. Yılını kutladığımız bu kutlu gün Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal tarafından tüm çocuklara bayram olarak armağan edilmiştir.

 

Sevgili çocuklar;

Bir yılı aşkın bir zamandır tüm dünyayı etkisine alan, ülkemizi de etkileyen corona virüs salgını sebebiyle evlerinizdesiniz. Zaman zaman kesintiye uğrayan yüz yüze eğitim faaliyetlerimizi uzaktan eğitim yoluyla, kıymetli öğretmenlerimizin özverili çalışmaları, anne babalarınızın destekleri ve sizlerin de sabırlı ve düzenli katılımlarınız ile evlerinizden yapıyorsunuz. Bu seneki 23 Nisan Bayramı'nı da evlerinizden, balkonlardan ailelerinizin ve öğretmenlerinizin verdikleri destekle coşkuyla kutlayacaksınız. Bu günler tez zamanda bitecek inşallah. Sizlerin sağlığı her şeyin üzerindedir. Bu günlerde sabırla, sağlığınızı koruyucu önlemler aldığınız, derslerinizi evlerinizde öğretmenlerinizle birlikte takip ettiğiniz için, evlerinizde eğitsel değeri olan etkinlik, oyun ve faaliyetlerde bulunduğunuz, kitaplar okuduğunuz için hepinizi tebrik ediyorum. İnşallah en kısa zamanda okullarınızda arkadaşlarınızla, öğretmenlerinizle buluşacaksınız. Güzel oyunlarda , sevdiğiniz etkinliklerde , coşkulu bayram kutlamalarında hep birlikte olacağız inşallah.

 

Bizler de sorumluluğumuzun bilincinde olarak, 

Sizleri bin yıldır yaşadığımız bu coğrafyanın değerlerine, kültürüne ve inançlarına bağlı, evrensel değerlere de açık, çağına yön verecek bilgi ve beceriye sahip, yarınlarımızın büyük ve güçlü Türkiye'sinde önemli görevler alacak donanımda yetiştirmek. Memleketi, milleti ve tüm insanlık için değer üretecek, kendini de değerli hissedecek insanlar olarak geleceğe hazırlamak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

Sizleri çok özledik. Her şey düzeldiğinde sizleri okullarımızda sevgiyle, özlemle bekliyor olacağız.

 

Gazi Meclis'imizin ilk başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, kurucu meclisimizin tüm saygıdeğer üyelerini, Kurtuluş Savaşımızın tüm kahramanlarını, gazilerimizi ve Aziz Şehitlerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyorum. 101. Yılında Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun. Bütün milletimizin be özellikle çocuklarınızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun. Türkiye Cumhuriyeti Devletimiz Ayyıldızlı Bayrağımızın gölgesinde sonsuza kadar payidar olsun.

 

                                                                                                                                                                                                                                                      MUSTAFA KILIÇGİL                                                                                                                                                                                                                                                                         PURSAKLAR İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ

Pursaklar Saray Fatih Mah. Gökay Sok.No1 Kat 3, 06145 Pursaklar/Ankara - 0312 5275733

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.