ANKARA PURSAKLAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mustafa KILIÇGİL'in 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mustafa KILIÇGİL'in 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Yarınlarımızın büyük ve güçlü Türkiye'sini inşa edecek ve bu güzel ülkemizde her zaman başı dik olarak yaşayacak Sevgili Gençler,

Bağımsız ve güçlü geleceğe yürüyüşümüzün başlangıcı olan 19 Mayıs, milletimizin hiç bir zaman bağımsızlık ve hürriyetinden vazgeçmeyeceğinin, esaret ve sömürge altında yaşamayacağının, vatanı ve istiklali söz konusu olduğu zaman Ayyıldızlı Bayrağın gölgesinde ve Liderin etrafında kenetlenerek özgürlüğüne sahip çıkacağının, özgürlüğüne sahip çıktığının tüm cihana ilan edildiği gündür.

Bin yıldır şehitlerimizin kanı ile vatan yaptığımız bu coğrafyada, bu vatanda sonsuza kadar yaşayacak ve istiklalimize, istikbalimize yönelecek her türlü tehditler 19 Mayıs ruhu ve milletimizin azim ve kararlılığı ile yok edilecektir. 19 Mayıs 1919 da Samsun'da yakılan meşaleyi bu günde aynı kararlılık ve gururla taşıyan siz gençlerimiz Türkiye Cumhuriyetinin ilerlemesinin, gelişmesinin ve büyümesinin en büyük güvencesisiniz.

              Bin yıldır yaşadığımız vatanımızın kültürünü, inançlarını özümsemiş ve barışık, milli-manevi değerlerine bağlı aynı zamanda evrensel değerlerle de barışık olarak yetişen siz sevgili gençler;

19 Mayıs 1919 da Gazi Mustafa Kemal'in emperyalistlere ve sömürgecilere karşı topyekûn milletimizle birlikte başlattığı özgürlük mücadelemizi ve bu uğurda çekilen sıkıntıları, verilen destansı mücadeleyi daha iyi anlayarak, Aziz vatanımızın daha da güçlenmesi, dünyada her alanda söz sahibi olması, büyük acıların ve acımasızlıkların yaşandığı dünyaya adaleti, merhameti, kardeşliği taşımada da öncülük edilmesi konusunda da var gücünüzle çalışacağınıza bilgide, sanatta, sporda, kültürde    her  alanda yeteneklerinizi sonuna kadar kullanarak memleketimize ve güzel ülkemize en güzel hizmetleri yapacağınıza inanıyor ve sizlere güveniyoruz.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınızı kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere Milli Mücadelemizin bütün kahramanlarını saygı ve minnetle anıyorum.

                                                                                                                                                                                                                        MUSTAFA KILIÇGİL

Pursaklar İlçe Milli Eğitim Müdürü 

Pursaklar Saray Fatih Mah. Gökay Sok.No1 Kat 3, 06145 Pursaklar/Ankara - 0312 5275733

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.