ANKARA PURSAKLAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mustafa KILIÇGİL'in 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mustafa KILIÇGİL'in 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

"Vatan için yaşayıp öldünüz, siz toprağa değil kalplere gömüldünüz." 

Sene-i devriyesinde olduğumuz 15 Temmuz 2016 hain darbe teşebbüsünde aziz milletimiz kendini bombaların, kurşunların önüne atarak canı pahasına iradesine, imanına, namusuna, bayrağına, tarihine, şerefine, istiklaline ve istikbaline sahip çıktığı unutulmayacak unutturulmayacak içerdeki ve dışardaki milletin iradesine ipotek koyma heveslisi olan darbecilere ve vatan hainlerine, Türk milletinin tek yumruk halinde canı ve kanı pahasına büyük bir ders verdiği, Türk tarihine ve demokrasi tarihine altın harflerle yazdırdığı müstesna bir gündür. 

Sanki o gece şehitler diyarı Çanakkele'den milletimizin gönül iklimine ruhaniyet meltemleri esti. 

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde, topyekün milletimizin birlik beraberlik içinde verdiği mücadeleyle, Cenab-ı Hakk'ın nusret ve inayetiyle ülkesine ihanet eden karanlık mihrakların oyunu bozuldu. Son karakol olan aziz vatanımız adeta uçurumun kenarından döndü. 

İstiklâl şairimiz Akif'in dediği gibi: 

Tarihi tekerrür diye tarif ediyorlar; 

Hiç ibret alınsaydı tekerrür mü ederdi? 

Dolayısıyla geçmişteki acıları unutmayıp gereken ibret ve dersleri alalım ki, istikbâlde de benzeri felaketlere geçit vermeyelim.

Unutmayalım ki Allah'ın büyük bir lütfu ve ecdadımızın muazzez bir emaneti olan vatanımız bizden vefa bekler. Toprağı vatan yapan, onun uğrunda dökülmüş ecdadın şehadet kanıdır. Ecdadına layık nesillere düşen vazife de, canları ve kanları pahasına vatanlarını koruyup kollamaktır. 

Mehmet Akif'in dediği gibi:

Sahipsiz olan memleketin batması haktır,

Sen sahip olursan bu vatan batmayacaktır!

Bin yıldır şehitlerimizin kanıyla vatan yaptığımız, mazluma mağdura hep sığınak olmuş Ayyıldızlı bayrağımızın gölgesine sığınan herkese barınak olmuş mukaddes vatanımızı çok daha ileriye taşıyacak, devletimizi bölgesinde ve dünyada lider ülke yapma heyecanı, hassasiyeti ve kararlığı içinde olacak, bin yıldır yaşadığımız coğrafyanın inançlarıyla değerleriyle kişilik inşaası kazanmış nesiller yetiştirerek, güzel ülkemizi, yarınlarımızın büyük ve güçlü Türkiyesini kuracak bu gençlerimize güvenle emanet etme sorumluluğumuzun farkında olarak çok çok çalışmaya devam edeceğiz. 

15 Temmuz'da vatanına, bayrağına, mukaddesatına sahip çıkan Büyük Türk Milleti hainlere hak ettikleri dersi verdiği gibi, tüm dünyaya ve insanlık alemine demokrasisine ve halkının iradesine sahip çıkma adına büyük bir ders de vermiştir.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nde Rabbimizden 15 Temmuz şehitlerimize rahmet, yakınlarına sabr-ı cemil, gazilerimize de sıhhat ve afiyet niyaz ederiz. Cenab-ı Hak mazlumların ümit ışığı olan aziz milletimize birlik, beraberlik ve huzur ihsan etsin. 

Devletimizi ve milletimizi Ayyıldızlı bayrağımızın gölgesinde sonsuza dek payidar eylesin.

                                                                                                                                                                    Mustafa KILIÇGİL

                                                                                                                                                        Pursaklar İlçe Milli Eğitim Müdürü

Pursaklar Saray Fatih Mah. Gökay Sok.No1 Kat 3, 06145 Pursaklar/Ankara - 0312 5275733

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.