ANKARA PURSAKLAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hayretttin BALCI’nın TEOG mesajı

 İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hayretttin BALCI’nın TEOG mesajı

Sevgili Öğrenciler, 

  26-27 Nisan tarihlerinde TEOG 2. Dönem Ortak Sınavları yapılacaktır.Kendi okulunuzda, kendi sınıfınızda, sınıf arkadaşlarınızla birlikte zaten dönem içinde girmiş olduğunuz sınavlardan çok da farkı olmayan ortak sınavlara gireceksiniz. Bu sınavlardan alacağınız notlar, ağırlıklı olarak okul başarınızın da eklenmesiyle hesaplanacak ve ortaya çıkan toplam puanınız ile ortaöğretime yani liseye yerleşmiş olacaksınız. Sınav sabahında diğer günlerdeki gibi okula gitmek için hazırlanın, kahvaltınızı yapın. Okullarınızda sizlere yardımcı olacak olan öğretmenlerinizin tavsiye ve uyarılarını dikkatle dinleyerek sınava girin.

Değerli Veliler;

  Çocuğun değerini sınavdaki başarısıyla eşleştirmek, sonuçlarla ilgili olarak onu korkutmak ve bazı şeylerden yoksun bırakmakla tehdit etmek çocuğun motivasyonunu değil, tam tersine gelecekle ilgili kaygısını arttıracak ve çocuk ailesinin ve başkalarının gözünde kendisinin değil, sınavdaki başarısının önemli olduğunu düşünmeye  ve sınava gerçek dışı bir anlam yüklemeye başlayacaktır. Çocuklarımızın sağlıklı bir ruh haline sahip olmasını, sağduyu sahibi ve mutlu bireyler olmasını istiyorsak, sınav sonuçları ne olursa olsun, onlarla ilişki ve iletişim tarzımızı, yaklaşımlarımızı asla değiştirmemeliyiz. Çocuklarınızın başarısı için büyük emek ve gayret sarf ettiğinize, maddi ve manevi fedakarlıklarda bulunduğunuza yürekten inanıyorum.Emek ve gayretlerinizin karşılıklarını alacağınızı ümit ve temenni ediyorum.

  26-27 Nisan tarihlerinde yapılacak olan TEOG 2.Dönem sınavlarında sınava girecek 8. Sınıf öğrencilerimize başarılar diliyor, sınav sonuçlarının ilimiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını dilerken, sınavlarda görev alacak yönetici ve öğretmenlerimize de kolaylıklar ve başarılar diliyorum.

 

                                                                                                                          Hayrettin BALCI

                                                                                                               Pursaklar İlçe Milli Eğitim Müdürü

25-04-2017

Pursaklar Saray Fatih Mah. Gökay Sok.No1 Kat 3, 06145 Pursaklar/Ankara - 0312 5275733

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.