ANKARA PURSAKLAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın HayrettinBALCI´nın Yıl Sonu Karne Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın HayrettinBALCI´nın Yıl Sonu Karne Mesajı

2016-2017 Eğitim-Öğretim yılı 09 Haziran 2017 Cuma günü 30.000 öğrencimizin karnelerini almasıyla sona erecektir.   

 

Geleceğimizin Teminatı Sevgili Öğrencilerimiz,

 

Bütün bir yılın yorgunluğunu verimli bir tatil ile atmak en büyük hakkınızdır. Ancak unutmayınız ki dinlenmek sadece boşa vakit geçirmek demek değildir. Mutlaka bir tatil programı hazırlamalı, ders çalışmayı ihmal etmemeli, konu tekrarı yapmalı, yeni konulara çalışmalı ve bol bol kitap okumalısınız. Bunların yanında, tatil programına, sevilen ve yararlı televizyon programlarını izlemeyi, arkadaşlarınızla bir araya gelip ortak aktiviteler yapmayı, hobilerinize daha çok zaman ayırmayı da eklemelisiniz. Ancak; tüm bunları yaparken ölçülü davranmak gerektiğini unutmayınız. Notları düşük olan öğrencilerimiz, sizler tatille birlikte, sıkı bir çalışma programı yapmalı ve öğretmeninize danışarak eksik olduğunuz konular hakkında yönlendirme istemelisiniz. 2015-2016 Eğitim Öğretim yılı sonu itibari ile ilkokulu bitirip ortaokula devam edecek,ortaokulu tamamlayıp ortaöğretim okullarına (liseye) yani bir üst kademedeki eğitim kurumlarına devam edecek öğrencilerimize,ortaöğretimi tamamlamış LYS’ye girecek ve üniversiteye devam edecek öğrencilerimize yolunuz açık olsun diyor, başarılar diliyorum.  

  

Kıymetli Anne ve Babalar,

 

Karneler çocuklarınızın nasıl bir insan olduğunu değil, onların okul derslerindeki durumlarının nasıl olduğunu ortaya koyan belgelerdir. Çocuklarınızdan beklediğiniz başarı gerçekleşmemiş olabilir. Onların düşünce ve isteklerini dinleyerek hoşgörü, sevgi ve sabırla değerlendirdiğinizde sizi ve çocuklarınızı mutlu edecek sonuca daha kolay ulaştığınızı göreceksiniz.Unutmayalım ki, çocuklarımızla yakından ilgilenerek onlara gereken desteği ve güveni verdiğimiz ölçüde hayatta daha başarılı olacaklar. Tatili çocuklarınızla daha fazla vakit geçirmek için iyi bir fırsat olarak değerlendirmek gerekir.   

 

Değerli Öğretmen Arkadaşlarım,

 

Yetişen neslimizde en büyük pay ve başarı size aittir. Bir yıl boyunca çocuklarımızın eğitimine önemli katkılar sağladınız. Teknoloji ne kadar gelişirse gelişsin hiçbir yenilik veya gelişme eğitimdeki yerinizi alamayacaktır.Sorumluluk bilinci ve büyük özveri ile gerçekleştirdiğiniz çalışmalar için sizleri kutluyorum.   

Bu düşüncelerle okullarda öğrencilerimizi emanet ettiğimiz tüm yönetici ve öğretmenlerimize, eğitimde en büyük yardımcılarımız arasında yer alan okul aile birliği yönetici ve üyelerine, kıymetli velilerimize teşekkür ediyor, çocuklarımızın tatilini sağlık, mutluluk ve huzur içinde geçirmelerini diliyorum.

 

                                                                                                                                     

                                                                                                          Hayrettin BALCI  

                                                                                                     İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

 

Pursaklar Saray Fatih Mah. Gökay Sok.No1 Kat 3, 06145 Pursaklar/Ankara - 0312 5275733

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.