ANKARA PURSAKLAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hayrettin BALCI´nın Yarıyıl Tatil Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hayrettin BALCI´nın Yarıyıl Tatil Mesajı

Saygıdeğer Eğitim Yöneticileri ve Öğretmen Arkadaşlarım, Kıymetli Veliler ve Sevgili Öğrenciler;

       19 Eylül 2016 Pazartesi günü başlayan 2016–2017 Eğitim-Öğretim yılının birinci dönemini huzur ve güven içerisinde sona erdirmenin mutluluğunu hep beraber yaşıyoruz.Her bir eğitim-öğretim döneminde olduğu gibi bu dönemde de eğitim yöneticilerimiz, saygıdeğer öğretmenlerimiz, fedakâr anne-babalarımız; geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın daha bilgili ve donanımlı, azimli, kararlı, inançlı, cesaretli ve ileri görüşlü olmaları için büyük gayret sarf ettiler.Bu gayretli çalışmalarından dolayı tüm eğitim yöneticilerimize ,saygıdeğer meslektaşlarıma, fedakâr anne-babalarımıza şükranlarımı sunuyorum.Eğitim kurumlarımız çağımızın gerektirdiği donanım ve bilgilere sahip, nitelikli, özgüveni yüksek, kendi yeteneklerini fark etmiş ve bu yeteneklerini geliştirmek için çaba sarf eden, vatanını ve milletini seven, milli ve manevi değerlerine saygılı bireyler yetiştirilmesinde büyük bir rol üstlenmektedir.

  Sevgili Öğrencilerimiz,

   2016–2017 eğitim-öğretim yılının birinci dönemini geride bıraktığımız bugün; bir eğitim-öğretim döneminin  yorgunluğunu üzerinizden atmak için dinlenmek, eğlenmek en doğal hakkınız.Fakat tatil dediğimiz; gece geç vakitlere kadar oturulan, ertesi gün de öğleye kadar uyunan, internette boş boş vakit geçirilen ya da televizyonda amaçsızca kanallar arasında gezinilen bir zaman dilimi değildir.Bu tür düşünce ve davranışlar, sizleri yarıyıl tatilinde dinlendirmekten çok yoracaktır. Dönem başından itibaren alışmış olduğunuz düzenin birdenbire bu kadar keskin bir şekilde bozulması; vücudunuzun uyum sağlamasını zorlaştıracak, ardından tembellik oluşturacak, ikinci dönemin başlamasıyla birlikte bu tembelliği üzerinizden atmanız kolay olmayacaktır.Tüm bunlarla karşılaşmamak için düşük yoğunluklu çalışmalar planlayın. Yarıyıl tatilinde nasıl bir yol izleyeceğinizi önceden belirlemek sizi rahatlatacaktır. Kitap okumayı tatilde sakın ihmal etmeyin;çünkü kişinin kendisini, çevresini ve dünyayı doğru biçimde algılayıp yorumlaması, yaşadığı sosyal çevreye uyum sağlaması, akademik başarısının artması kitap okumayla doğrudan ilişkilidir.

  Öğretmenlerimize tüm dönem boyunca ortaya koydukları gayretli ve fedakar çalışmaları için teşekkür ederken tüm öğretmen,öğrenci ve velilerimize sağlıklı, mutlu bir tatil diler;sevgi ve saygılar sunarım.

                                                                                                                 Hayrettin BALCI

                                                                                                     Pursaklar İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

 

Pursaklar Saray Fatih Mah. Gökay Sok.No1 Kat 3, 06145 Pursaklar/Ankara - 0312 5275733

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.