ANKARA PURSAKLAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hayrettin BALCI´nın Mevlid Kandili Mesajı

Mevlid Kandili, Hz. Muhammed´in doğumunun ve O´nun insanlığa kurtuluş müjdesi olarak getirdiği mesajlarla kalplerimizin aydınlandığı nurlu bir gecedir.
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hayrettin BALCI´nın Mevlid Kandili Mesajı

Mevlid Kandili, insanı insan yapan bütün güzelliklerin odaklandığı Hz.Peygamberin (S.A.V) doğumunu kutladığımız, O´ nun bireysel ve toplumsal hayatımıza yön veren merhametini, adaletini, sabrını, cömertliğini, insanlığa ve topluma sunduğu değerleri anlayıp hayatımızı O´nun yüce ahlakıyla güzelleştireceğimiz bir tazelenme ve arınma mevsimidir. Bu özel ve mübarek gecede, biz insanların birbirini anlaması, her türlü canlıya sevgi ve şefkatle yaklaşması, güzel duyguların katlanarak çoğalmasını sağlayacaktır. Peygamber Efendimiz (S.A.V), ırk, dil, din, yaş, renk, cinsiyet ve hiçbir fark gözetmeksizin ´´ İnsana´´ sorumluluklarını ve taşıdığı emaneti öğretmiştir. İnsanlık, hakkın ve hakikatin yolunda olmayı, adaletten ayrılmamayı, fazileti ve her türlü dünyevi hırsın önünde tutmayı da yine O´ndan öğrenmiştir. Bu duygu ve düşüncelerle Mevlid Kandilinin insanlığa sevgi, kardeşlik, barış ve huzur getirmesini, sevgili Peygamberimizi daha iyi tanımamıza vesile olmasını diliyor, başta Pursaklar olmak üzere milletimizin ve tüm islam aleminin Mevlid  Kandilinizi tebrik ederken, ülkemize ve Alem-i İslam´a hayırlar getirmesi dualarımla selam ve saygılarımı sunuyorum.

Hayrettin BALCI

Pursaklar Saray Fatih Mah. Gökay Sok.No1 Kat 3, 06145 Pursaklar/Ankara - 0312 5275733

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.