ANKARA PURSAKLAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hayrettin BALCI’nın Kutlu Doğum Haftası Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hayrettin BALCI’nın Kutlu Doğum Haftası Mesajı

   Peygamberimizin gönderilişindeki en önemli hedeflerden biri de güven toplumunu inşa etmesi idi. El-Emin olan bir Peygamberin ümmetiyiz diyorsak, onun mirasına talip oluyorsak her şeyden önce birbirimize güven duymayı ve güvenilir olmayı başarmak zorundayız. Unutmayalım ki Hz. Peygamber “Kişinin kalbinde iman ve küfür bir arada bulunmaz. Güvenilirlik ve hainlik de bir arada olmaz.” Müslüman elinden ve dilinden diğer Müslümanların emin olduğu kişidir. Güvenilir olan, sadelikten, mütevazı yaşamaktan bir nebze olsun uzaklaşmayan, cesareti, vefayı, tevazu ve cömertliği hiçbir durumda terk etmeyen Peygamberimizin yolu bizim de yolumuz olmalıdır. Varlığıyla tüm beşerin hayranlığına mazhar olan Hazreti Peygamber Efendimizin güzel ahlakı, sağlam karakteri, güçlü imanı hayatımıza daha çok yön vermelidir. Bunun bilincinde olan gençlerimizin varlığının giderek çoğaldığını gördüğümüz müddetçe gözümüz arkada kalmayacaktır Allah’ın izniyle.

     İslam’ın temel kaynaklarından olan Kuran ve Sünnetten değil bugün de piyasada hoca-âlim sıfatıyla ahkam kesen sahte din tüccarlarının peşinden giden sorup sorgulamayan insanlarımız vardır. Bizler eğer, Rehberimizin izinden hakkıyla gidiyor olsaydık, başta FETÖ ve benzeri şarlatanların peşine takılan bu hainlerin 15 Temmuz ihanetleri yaşanmaz bunca kan akmaz, bunca gözyaşı dökülmezdi. Yaşananlar karşısında bize düşen, Allah’ın ipine sımsıkı sarılarak, Peygamberimizin rehberliğinden asla sapmadan ümmetin birliği, beraberliği, kardeşliği için daha çok çalışmak, daha çok mücadele etmektir.

     Sevgili Peygamberimiz Hazreti Muhammed (SAV)’in Kutlu Doğum yıldönümünün, cennet vatanımızın huzur ve mutluluğuna, necip milletimizin birlik ve beraberliğine, bütün insanlığın hidayetine, Müslümanların da peygamber ahlâkına ve yaşantısına yönelmesine vesile olmasını Cenab-ı Hak’tan diliyor selam ve hürmetlerimi sunuyorum.      

                     

                                                                                                                                    Hayrettin BALCI

                                                                                                                        Pursaklar İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

 

Pursaklar Saray Fatih Mah. Gökay Sok.No1 Kat 3, 06145 Pursaklar/Ankara - 0312 5275733

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.