ANKARA PURSAKLAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hayrettin BALCI’nın 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hayrettin BALCI’nın 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama Mesajı

     30 Ağustos Zaferi, tarihe gömülmek istenen bir milletin, adeta küllerinden yeniden doğuşunun, uçurumun kenarından dönerek kendisine yeni bir yol çizişinin ifadesidir.Şanlı tarihi zaferlerle dolu olan necip milletimiz,Gazi Mustafa Kemal liderliğinde tek bir yürek halinde birleşerek, büyük sıkıntılar ve yokluklar içerisinde kazanılan Kurtuluş  Mücadelesini 30 Ağustos Zaferi ile taçlandırmıştır. 

    1071´deki Malazgirt Zaferi’nin ardından Selçuklu Devleti´nin kuruluşu, Anadolu topraklarının bizlere vatan olmasını  da beraberinde getirmiştir.   Büyük Taarruzla, Kurtuluş Savaşımızı zafere ulaştıran yolu açmış ve ardından Cumhuriyetimizi kurmuş olmakla birlikte, istiklal ve istikbal mücadelemiz bitmemiştir. Cumhuriyet tarihi boyunca devletimizle halkımızın bağlarını zayıflatmaya yönelik tüm çabalara rağmen, milletimiz daima ülkesine sahip çıkmış,en son 15 Temmuz’da da olduğu gibi bu uğurda hiçbir fedakârlıktan kaçınmamıştır.Aziz Milletimiz, 15 Temmuz’daki alçak darbe girişiminde ikinci bir zafer yazarak yüreğini, bedenini hainlerin kullandığı ve milletin parasıyla alınan uçak, tank ve bombalara siper etmiş ve bu kahramanlığı ile tüm mazlum milletlere örnek ve umut olmuştur.

   Türk Milletinin bağımsızlık inancının ölümsüz bir anıtı olan bu zafer, kudret ve kahramanlığının bir göstergesi olmakla kalmamış, birlik ve beraberliğimizin ne kadar büyük ve sarsılmaz olduğunu da ortaya koymuştur.94 yıl önce olduğu gibi bugün de ülkemizi, devletimizi, birlik ve beraberliğimizi yok etmeye çalışan dâhili ve harici düşmanlara karşı, “Tek Devlet, Tek Millet,Tek Vatan ve Tek Bayrak” inancıyla bu duruşumuzu devam ettirdiğimiz sürece ülkemiz üzerine oynanan oyunlar boşa çıkacaktır.

   Bu duygu ve düşüncelerle; aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, tüm halkımızın 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyorum.

                                                                             

                                                                                                                    Hayrettin BALCI 

                                                                                                                   Pursaklar  İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

 

Pursaklar Saray Fatih Mah. Gökay Sok.No1 Kat 3, 06145 Pursaklar/Ankara - 0312 5275733

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.