ANKARA PURSAKLAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hayrettin BALCI´nın 10 Kasım Atatürk´ü Anma Günü ve Atatürk Haftası Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hayrettin BALCI´nın 10 Kasım Atatürk´ü Anma Günü ve Atatürk Haftası Mesajı

         19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkarak başlattığı İstiklal Harbimizi Ankara’da Cumhuriyeti kurarak zafere ulaştıran Gazi Mustafa Kemal, adını tarihe nakşettirmiş kahraman bir asker, büyük bir devlet adamı ve milletimizin en önemli ortak değerlerinden biridir.Onutarihe iz bırakan bir komutan ve lider yapan en büyük özelliği,Türk Milletine duyduğu sonsuz güven ve inancıdır. Tarihimizin en zor yıllarında istiklal mücadelesine liderlik ederek bizleri vatansız bırakmak isteyen dâhili ve harici düşmanların heveslerini milletiyle birlikte boşa çıkarmıştır. İstiklal mücadelemizde vatanını ve bayrağını kahramanca savunan, tüm zorlu koşullara rağmen geleceğine ve iradesine sahip çıkan aziz milletimiz, bugün de ülkemize yönelik tüm saldırıları bozguna uğratacak azim ve kararlılığa sahiptir.Milletimizin inandığı, güvendiği ve sevdiği Atatürk, hayatı boyunca umutsuzluğa, yılgınlığa düşmemiş, imkânsızlıklara boyun eğmemiş, silah arkadaşları ile İstiklal Harbi´ni kazanarak, asil Türk milletinin yeniden ve daha güçlü, daha saygın bir şekilde tarih sahnesine çıkmasını sağlamıştır.

       Onun “Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek demek değildir; benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız, bu yeterlidir.” sözünün engin anlamıyla açtığı yol ve gösterdiği istikamette ülkemizi daha aydınlık yarınlara kavuşturma doğrultusunda toplumumuzun her kesimine olduğu gibi biz eğitimcilere de büyük sorumluluklar düşmektedir. Azmi, kararlılığı ve çalışmalarıyla milletimizin ve tüm dünya milletlerinin övgüsünü kazanan Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet, haklı gururumuz olup; yeni nesillerin gayretli çalışmalarıyla, yeni eserlerle daha da yücelecek, ilelebet yaşayacaktır.

Bu düşüncelerle, vefatının 79. yıl dönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları ile vatanımız uğruna fedakârca şehit ve gazi olan tüm kahramanlarımızı bir kez daha rahmetle ve minnetleyâd ediyorum.

 

 

 

 

                                                                                                                          Hayrettin BALCI

                                                                                                              Pursaklar İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

 

Pursaklar Saray Fatih Mah. Gökay Sok.No1 Kat 3, 06145 Pursaklar/Ankara - 0312 5275733

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.