ANKARA PURSAKLAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Kılıçgil'in Yarıyıl Tatili Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Kılıçgil'in Yarıyıl Tatili Mesajı

Sevgili Öğrencilerimiz,

Bugün 2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılı 1. Dönemi sonuna gelmiş bulunmaktayız. Bir dönem boyunca yapmış olduğunuz çalışmaların karşılığı olarak karnelerinizi aldınız. Sevinenleriniz olduğu gibi üzülenleriniz de oldu. İkinci dönem biraz daha çaba ile üzüntünüzü sevince dönüştürebilirsiniz. Bizim için asıl önemli olan karne insanlık karnesidir. İyi bir insan olmak için ne kadar gayret sarf ettiğimizdir. Sizler, tarih boyunca vatanına ve iradesine sahip çıkarak destan yazan büyük bir milletin çocuklarısınız. Adaletin ve merhametin hâkim olduğu güzel yarınlar için daha çok çalışacağınıza inanıyor ve size güveniyoruz. Güzelliklere, iyiliklere giden yolun kitapların dünyasından geçtiğini de bir kez daha hatırlatmak istiyoruz. Tatil sonunda hepimiz sizler için burada bekliyor olacağız. Hepinize kitaplarla dolu güzel bir tatil diliyorum.

Değerli Velilerimiz,

En az çocuklarınız kadar heyecanla beklediğiniz bir günün sonunda karnelerindeki puanlar ne olursa olsun çocuklarınızı şefkatle kucaklamalısınız. Onların her şeyden çok sizin sevginize, ilginize, güveninize ve desteğinize ihtiyaçları var. Bunu onlardan esirgemeyin. Karnelerdeki kırık notlar elbet düzelir, kalp kırıklıklarını tamir etmekse zordur. Unutmayın, çocuklarınızın her türlü karnesi aynı zamanda sizin karnenizdir. Hem bir öğrenci hem de bir insan olarak onları sorgulamadan önce kendinizi değerlendirmenizde fayda vardır.  Kutlu insan yetiştirme sevdasında üçgenin üç ayağını oluşturan öğretmen, öğrenci ve velidir. Öncelikle bu üç ayağın da sağlam olması gerekir. Başarı ya da başarısızlık sadece öğretmenle olmaz, sadece öğrenciyle olmaz, sadece veli ile de olmaz. Bizlerin varlığı diğer paydaşlarımızın varlığıyla gerçek anlamını kazanacaktır. Bizler başarılarımızı ve yaptıklarımızı paydaşlarımızda, başaramadıklarımızı ve yapamadıklarımızı ise kendimizde arıyoruz. Çünkü başarının "ben" kelimesinde değil "biz" kelimesinde gizli olduğunu biliyoruz. Dolayısıyla verdiğimiz bu karneler aynı zamanda sizlerin ve bizlerin de karneleridir. Unutmayalım ki çocuklarımız bizim nasihatlerimizden çok davranışlarımızdan etkilenirler. Çocuklarımızın tatil döneminde dinlenmelerine, eğlenmelerine, kitap okumalarına imkân sağlayalım.  Elinde kitap olan anne babalar ancak okuyan bir nesle öncülük edebilirler. Tatil döneminde öğrencilerin tatillerini verimli bir şekilde geçirmelerini, dinlenmiş bir şekilde yeni döneme başlangıç yapabilmelerini, ilgi alanlarına da zaman ayırabilmelerini sağlamak için sömestr tatilinde çocuklarımızı kültürel, sanatsal ve sosyal faaliyetlere yönlendirelim.  Tarihimize ev sahipliği yapan önemli yerleri gezip, görmeleri konusunda çocuklarımıza rehberlik edelim.  Her geçen gün artan teknoloji bağımlılığının zararlarından çocuklarımızı olabildiğince uzak tutmak için çocuklarımızı bir spor dalına yönlendirelim. Spor yapmanın çocuklarımızın bedensel, zihinsel ve ruhsal gelişimlerine yaptığı olumlu katkının okul başarılarına etki edeceğini göz önünde bulundurarak, çocuklarımızla birlikte onların da ilgi duyduğu bir spor alanında gelişmesine ve tatilini verimli bir şekilde geçirmesine katkı sağlayalım. Hepinizi saygıyla selamlıyor, ailenizle birlikte nice mutluluklar diliyorum. 

Kıymetli Öğretmen ve İdareci Arkadaşlarım, 

Büyük fedakârlıklarla çocuklarımızın en güzel şekilde hayata hazırlanması için çaba sarf ettiğiniz bir dönemin daha sonuna geldik.   Bu ülkenin yarınlarını yüreklerindeki sevgiyle, merhametle, adaletle, vatan sevgisiyle inşa edecek olan nesiller üzerindeki emekleriniz için millet olarak size minnettarız.   Üstün gayretlerinizden dolayı sizleri tebrik ediyor, iyi tatiller diliyorum.

 

                                                                                                                                     Mustafa KILIÇGİL

                                                                                                                                                                                                                                                  Pursaklar İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

Pursaklar Saray Fatih Mah. Gökay Sok.No1 Kat 3, 06145 Pursaklar/Ankara - 0312 5275733

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.