ANKARA PURSAKLAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa KILIÇGİL'in 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa KILIÇGİL'in 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle, istikbalimizin mimarı siz kıymetli öğretmenlerimizi sevgi, saygı ve muhabbetle selamlıyorum.

Sizlere emanet edilen kıymetli evlatlarımızı, sevgili öğrencilerimizi kırmadan, kızmadan, yormadan, sevgiyle, ilgiyle, bilgiyle, özel ve güçlü bir sabırla yetiştiren, tüm zorluklar arasında " İyi ki öğretmenim" diyen koca yürekli öğretmenlerimiz, yetiştirdiğiniz öğrencilerin yüreklerinde her daim yaşayacak, anne, babaların gönlünde ve dualarında her daim olacak, sizlerin güçlü bir kişilikle donattığınız, ülkemizi ileri hedeflere taşıyacak bilgilerle aydınlattığınız, Ayyıldızlı bayrağımızın hür, bağımsız ve güçlü bir şekilde dalgalanması için çalışan, üreten yüreği vatan sevgisi ile dolu bir gençlik bir nesil yetiştirmedeki gayretiniz, azminiz ve çalışmanız milletimiz hafızasında, yetiştirdiğimiz evlatlarımızın yüreklerinde hep canlı ve diri kalmaya, hep saygıyla anılmaya devam edecektir.

Öğretmenlik, emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli, saygın ve gücünü sevgiden alan dünyanın en güzel mesleklerindendir.

Geleceğimizin teminatı çocuklarımızı yarınlara hazırlayan ve onların yetişmesinde tüm zorluklara fedakârca, vefakârca çalışan öğretmenlerimiz her türlü takdire fazlasıyla layıktırlar. Öğretmenlik mesleğinizi her türlü şartlarda yüzünüzün akıyla yaptınız ve yapmaya da devam ediyorsunuz. Emeklerinize sağlık, yüreklerinize sağlık.

İlçemizde her okulumuzda birlik beraberlik ve takım ruhu içinde başarılı ve güzel çalışmalar yapıldığını biliyorum, izliyorum, ilçemiz eğitimindeki başarı grafiğinin hızla yükselmesinden çok mutlu olduğumu özellikle belirtmek istiyorum.

Siz değerli öğretmenlerimizin özverili ve gayretli çalışmalarınızın hep destekleyici olmaya, işlerinizi kolaylaştırmada, moral, motivasyon ve sinerjinizin yüksek düzeyde devam etmesinde hep yanınızda ve hep destekleyiciniz olmaya devam edeceğim.

Öğretmenlik, gücünü sevgiden alan, dünyanın en kutsal ve en saygın mesleklerinden biridir. Ülkemizin geleceğini emanet edeceğimiz çocuklarımızı bilimin rehberliğinde, hızla değişen dünyaya ayak uydurabilecek şekilde bilgili, donanımlı, dinamik ve her şeyden önemlisi ülkesini ve milletini seven, milli manevi değerlerine bağlı bireyler yetiştirmek için canla başla çalışan siz değerli öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyorum.

Başta Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, mesleklerini icra ederken şehit düşen bütün öğretmenlerimizi, rahmet ve minnetle anıyorum.

Ülkemize ve Milli Eğitime uzun yıllar hizmet etmiş emekli öğretmenlerimiz ile halen görevlerinin başında olan tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü bir kez daha yürekten kutluyor, hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum. 

 

 

Pursaklar Saray Fatih Mah. Gökay Sok.No1 Kat 3, 06145 Pursaklar/Ankara - 0312 5275733

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.