ANKARA PURSAKLAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ MUSTAFA KILIÇGİL'İN 2020-2021 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI YARIYIL TATİL MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ MUSTAFA KILIÇGİL'İN 2020-2021 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI YARIYIL TATİL MESAJI

2020-2021 Eğitim Öğretim yılını, içinden geçmekte olduğumuz ve de hiç alışık olmadığımız şartlara rağmen bazen yüz yüze, çoğunlukla da uzaktan eğitim yoluyla, eğitimde sorumluluğu olan, eğitime sorumluluk duyan ve çok değerli katkılar sağlayan tüm paydaşlarımızın birlikteliğiyle sağlıklı, zorluklara rağmen verimli ve de başarılı olarak tamamladık.

Bu olağanüstü süreçte büyük fedakarlıklarla, özveriyle, yüksek sorumluluk duygusuyla çalışan okul yöneticilerimize, değerli öğretmenlerimize, sevgili öğrencilerimize, bütün çalışma arkadaşlarımıza, hem anne-baba hem de bir eğitimci sorumluluğu ile katkı sağlayan kıymetli velilerimize yürekten teşekkür ediyorum.

 

Sevgili Öğrencilerimiz;

Yarıyıl tatiline başladığınız ve karnelerinizi aldığınız bugünlerde öncelikle hepinizi tebrik ediyorum. Sağlıklı, mutlu, huzurlu ve gönlünüze göre verimli bir tatil süreci yaşamınızı diliyorum.

Tüm dünyayı ve ülkemizi etkileyen salgın süreci eğitim öğretim çalışmalarını biraz okullarınızda, çoğunlukla da evlerinizde Milli Eğitim Bakanlığımızın Uzaktan Eğitim yoluyla sınıf seviyelerinize uygun hazırladığı dersleri, konuları ve içerikleri EBA ve EBA TV üzerinden, aynı zamanda öğretmenlerinizin hazırladığı ve sizlere ulaştırdığı özgün çalışmalarla, öğretmenlerinizin özverili çalışmaları, sizlerin sabırlı ve üstün gayretleri ve anne babalarınızın ilgili destekleriyle başarılı bir şekilde tamamladınız.

Yarıyıl tatilinde Millî Eğitim Bakanlığımızın sizler için hazırlamış olduğu etkinliklerle kaliteli, verimli ve eğlenceli zamanlar geçireceğinize inanıyorum. Tatil sürecinde öncelikle sağlığınızı koruma, temizliğe her zamanki gibi özen gösterme ve kalabalık ortamlardan uzak durma konularında gerekliği hassasiyeti göstereceğinize inanıyorum. Tatilde zamanınızı kaliteli, verimli geçirme adına kitaplar okuyacağınıza, sevdiğiniz oyunlarla, ortamlarınıza ve şartlarınıza uygun şekilde spor yapacağınıza, zaman zamanda kendinizi eksik hissettiğiniz dersler ve konular üzerinde tekrar çalışmaları yapacağınıza inanıyorum.

Sizlerle tatil sonrasında inşallah okullarınızda, sınıflarınızda yüz yüze eğitimde buluşmak üzere şartların düzeleceğini umut ediyoruz. Hepinize sağlıklı, mutlu, keyifli ve kaliteli bir tatil süreci geçirmenizi diliyorum.

 

Değerli Velilerimiz,

Sizlerin gözbebekleri olan, bizler için de çok kıymetli olan öğrencilerimizi bu süreçte öğretmenlerimize, yavrularımıza her zamankinden daha fazla destek olarak birlikte yetiştirme çalışmalarımıza yardımcı oldunuz. Öğretmenlerimizle, okullarımızla sürekli iletişim ve iş birliği içinde bulunarak uzaktan eğitim sürecinde çok değerli katkılar verdiniz. Bizlerle iş birliği içinde yaptığınız çalışmalar, çok değerli katkılar, duyduğunuz güven ve sağladığınız destekler için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Tatil sürecinde çocuklarınızla verimli zamanlar geçirmenizi diliyorum.

 

Kıymetli Öğretmen ve İdareci arkadaşlarım;

Tüm dünyayı ve ülkemizi etkileyen salgının getirdiği mecburiyetlerden dolayı uzaktan eğitim yaptığımız bu süreçte öğrencilerinizle, velilerinizle sürekli iletişim halinde eğitim öğretim çalışmalarını en verimli şekilde yerine getirmenin sorumluluğu, heyecanı ile yaptığınız çok değerli çalışmalarınız için hepinize müteşekkirim. İyi ki varsınız değerli meslektaşlarım. Hepimiz biliyoruz ki geleceğimizi şekillendirmeye aday çocuklarımızı, yaşadığımız bilgi ve teknoloji çağının gereklerine ve gerçeklerine uyumlu olarak yetiştirmek için her dönmede olduğu gibi bu zor dönemde de büyük emekler harcadınız. Sizlerin bilgi ve deneyimlerinden yararlanmayı bekleyen öğrencilerimiz, yarınlarda ülkemizi daha ileriye taşıyabilmek, millet olarak büyük ve güçlü Türkiye hedefine odaklandığımız bu zamanlarda öğrencilerimiz her alanda en iyi şekilde yetişerek bayrağı hepimizden teslim alacaklardır. Biliyoruz ki eğitim iyi yetişmiş, fedakâr eğitimciler ile yürür. Elinizdeki cevherleri gerektiği gibi işleyerek, verdiğiniz emeklerin asla boşa gitmeyeceğini biliyorsunuz.

Siz değerli öğretmenlerimizin yüreği sevgi dolu, sabırlı, hoşgörülü, bilge insan olması ve aynı zamanda yenilikleri takip eden, bilgilerini sürekli güncelleyen, öğrenmeye açık birer meşale olması beklenir. Bu görev bilinciyle hareket eden sizler, yetiştirdiğiniz ve yetiştireceğiniz öğrencilerinizin başarısı ile her zaman gurur duyabilirsiniz.

Bu ülkenin yarınlarını bilgiyle, yüreklerindeki sevgiyle, merhametle, adaletle, vatan sevgisiyle inşa edecek, bin yıldır yaşadığımız bu toprakların değerleriyle, inançlarıyla zihin dünyasını, duygu dünyasını, ruhunu doyuracak ve donatacak, ülkemizi bulunduğu coğrafyada ve dünyada lider ülke yapma heyecanı ile aşkla, şevkle çalışacak nesiller üzerindeki emekleriniz için sizlere minnettarız. Üstün çalışmalarınız ve gayretlerinizden dolayı sizleri tebrik ediyorum. Sağlıklı günlerde olmanızı ve sevdiklerinizle huzurlu ve güzel tatil geçirmenizi diliyor, hepinize sevgilerimi, saygılarımı sunuyorum. 

 

                                                                                                                                                                                                              MUSTAFA KILIÇGİL

                                                                                                                                                                                              PURSAKLAR İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ

 

30-01-202130-01-202130-01-202130-01-202130-01-202130-01-202130-01-202130-01-202130-01-202130-01-202130-01-202130-01-202130-01-202130-01-202130-01-202130-01-202130-01-202130-01-202130-01-202130-01-2021

Pursaklar Saray Fatih Mah. Gökay Sok.No1 Kat 3, 06145 Pursaklar/Ankara - 0312 5275733

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.