ANKARA PURSAKLAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hayrettin BALCI´nın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hayrettin BALCI´nın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

         Kıymetli Öğretmen Arkadaşlarım,

  Bugün tüm öğretmenlerimizin hizmetlerine karşılık, unutulmadıklarını gösteren bir gündür. Öğretmenlik, insanlık tarihinin maddi bir ölçütü olmayan ölümsüz mesleğidir. Her işi bilen, her işi yapan, bilgi deposu ve ayaklı kütüphane olmak yerine değerlendirme alışkanlığı kazandırandır öğretmen.Bilgi kaynaklarını öğreten,araştırmaya sorgulamaya yönlendiren,okuyan,düşünen,ülkesi ve milleti için çalışmaktan yılmayan,milleti için gelecek kaygısı taşıyandır öğretmen.“Vatanını emanet edeceği nesilleri milli ve manevi değerlerini muhafaza ederken aynı zamanda gelişmiş dünya ülkelerinin gençleri ile yarışabilecek donanımla nasıl yetiştirebilirim?”davası taşıyandır öğretmen.

   Bilgeliğin , gelecek nesillere ufuklar açmanın, toplumları karanlıktan aydınlığa çıkarmanın, değişimin, güvenin, başarının, hoşgörünün, dayanışmanın, sevgi ve saygının, hayatı fark etmenin, kendini gerçekleştirmenin, bir şeyler beklemeden hep fedakarlık etmenin, “Beni düşünen var mı acaba?” diyen öğrencisini rüyasında görecek kadar düşünmenin, bir harf, bir sayı öğrenildiğini görünce sevinçten uçmanın, öğrencisini önemli mevkilerde görünce onunla gurur duymanın, kısaca öğrenmenin, öğretmenin; geçmişin ve geleceğin imzasıdır öğretmen. En çok sevilen öğretmen, en çok seven öğretmendir.

     Öğretmen, kendini sadece okul ile sınırlamayacağı gibi okul dışında dar alana kendini hapsedemez ve toplumdan soyutlayamaz. Çünkü o bir liderdir. Toplumun içinde olmalı, bulunduğu toplumun sosyal ve kültürel hayatına katılmalı, katkı sağlamalıdır.Öğretmen,öğrencileri sadece akademik bilgiler vererek çok bilgili robotlar haline dönüştürmemeli;öğrencileri sosyal,kültürel,sportif faaliyetlere yönlendirerek yeteneklerini ve potansiyellerini azami derecede geliştirmelerine destek olmalıdır.

   Bizler , meslek hayatımız boyunca, iyilik, doğruluk ve sorumluluk anlayışı içinde, insana ve topluma yön veren rehberlerden en önde gelenleriz.

   Bir milletin milli, ahlaki ve kültürel yönden güçlü ve medeniyet bakımından kalkınmış olması öğretmenlerin üstün çalışmalarına bağlıdır.Milli birlik ve beraberliğimizin teminatı öğretmenlerdir. Çocuklarımıza vereceğimiz eğitimin güvenilir ellerce yapılmasının ve milli bir nitelik taşımasının vatanımızın bütünlüğü,milletimizin birliği ve devletimizin bekası için ne kadar önemli olduğunu 15 Temmuz’da yaşadığımız olaylar bize bir kez daha göstermiş oldu.

              Değerli Öğretmenlerim,

   Sizlerle birlikte bu necip milletin evlatlarına hizmet etme imkânı veren Allah’a hamd ediyorum. Sizlerin desteği ve bu milletin duaları olmadan başarıyı yakalamamızın imkânsız olduğunu çok iyi biliyorum. Meslekteki konumumuz ne olursa olsun amacımız; ilçemizdeki çocuklarımızı milli ve ahlaki değerlerle donatarak “Sizin en hayırlınız insanlara faydalı olanınızdır.” düsturuyla yetiştirebilmektir.  Sizlerle bunu başaracağımıza olan inancım tamdır. Bu vesile ile tüm öğretmenlerimizin “Öğretmenler Günü’nü” kutlar “Maarif Davası” uğruna şehit olan tüm öğretmenlerimize  Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır dilerim.

   Tüm öğretmenlerime saygılarımla.

            

 

 

               Hayrettin BALCI

                                                                                                          Pursaklar İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

Pursaklar Saray Fatih Mah. Gökay Sok.No1 Kat 3, 06145 Pursaklar/Ankara - 0312 5275733

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.