ANKARA PURSAKLAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Adnan GÜRBÜZ´ün 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı Sene Sonu Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Adnan GÜRBÜZ´ün 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı Sene Sonu Mesajı

         Kıymetli Meslektaşlarım, Değerli Veliler ve Sevgili Öğrenciler,

         28 Eylül 2015 Pazartesi günü başlayan 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı 17 Haziran 2016 Cuma günü sona ermiş bulunuyor. Bir eğitim-öğretim yılı boyunca el birliği ile öğrencilerimize en iyiyi, en doğruyu ve en güzeli öğretmeye çalıştık. Bu yılı çalışarak geçirenler başarılı olarak bir üst sınıfa geçti veya okulundan   mezun oldu.

          Pursaklar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak öğrencilerimizin hem bugünü hem de geleceği adına önemli ve güzel çalışmalar yaparak eğitim-öğretim hayatına ışık tutuyoruz. Amacımız öğrencilerimizi geleceğin zorlu şartlarına uyum sağlayabilecek donanımla yetiştirmek  bu sebeple de ruh ve beden sağlığı içerisinde eğitim-öğretim faaliyetlerinden en üst düzeyde yararlanmalarını sağlamaktır. Bu eğitim-öğretim yılında da her insanın bir değer olduğu inancıyla öğrencilerimizin mevcut potansiyellerini ortaya çıkararak yeteneklerini geliştirmelerine yardımcı olduk. Onların  akleden,düşünen,sorgulayan,okuyan,üreten bireyler olması için hayatlarına yeni pencereler açabilmeye,temellerine birkaç damla su dökebilmeye ve ufuklarına bir tutam ışık olabilmeye çalıştık.

        Sevgili Öğrenciler,

       Hayat merdiveninde bir basamağı daha arkanızda bırakırken kiminizin gözlerinde ışıl ışıl tebessüm, kiminizin gözlerinde ise bir damla yaş olacak.Yaşananlardan edindiğimiz tecrübeyle ve bundan sonraki yeni hayatımızın heyecanıyla yüreklerimiz sımsıcak ve umut dolu…  Sevgili Öğrenciler, ömrünüzün her döneminde sürekli okuyun,araştırın,sevmeyi ve paylaşmayı bilin.Fikirlerinizi uygun zeminlerde tartışın ve başkalarının fikirlerine saygılı olun,yeni görüş ve düşüncelere açık olun.Bulunduğunuz her ortamda güzel ve yararlı işlerde öncü olun,yarışın.

          Değerli Öğretmenler,

          Geleceğimizin gönüllü mimarları olarak bu kutsal mesleği büyük bir sabır, özveri ve gayretle yerine getirdiğinizin farkındayız ve emekleriniz için hepinize teşekkür ediyoruz. Birlikte yapacağımız daha çok işimiz olduğunun ve bizden beklentilerin yüksek olduğunun bilinciyle hareket edeceğinize; böylece beklentileri boşa çıkarmayacağınıza inanıyorum. Bu vesile ile kurumlarını başarıyla ve yoğun bir mesai ile yöneten okul idarecilerimiz başta olmak üzere tüm öğretmenlerimize ve yardımcı tüm personele gayretli çalışmalarından dolayı teşekkür ederim.

            Saygıdeğer Veliler,

            Çocuklarımız bizim hayatımızdaki en değerli varlıklarımızdır. Onların başarılı olmaları okuldaki eğitimlerinin yanı sıra evdeki mutlu ve ilgili bir aile ortamıyla da ilgilidir. Sizler her zaman olduğu gibi çocuklarınızın yanında oldunuz,onları desteklediniz ve bizlerin yükünü hafiflettiniz.Çocuklarınızın ahlaklı,terbiyeli,saygılı,milli ve manevi değerlerine bağlı birer birey olarak yetişmeleri için bizlere verdiğiniz katkılardan ötürü sizlere gönülden teşekkür ediyorum.

           Çalışmalarımız esnasında desteklerini bizden esirgemeyen  Kaymakamlığımıza, Kurum  idarelerine, Pursaklar Belediye Başkanlığına, Büyükşehir Belediyesine, ayrıca sivil toplum  kuruluşlarına teşekkürü borç bilirim.

          Tüm öğrencilerimize iyi tatiller dilerken tatil yapmanın atıl olmak anlamına gelmediğini hatırlatmak istiyorum.Tatilinizi hem dinlenerek hem de yetenekleriniz, eğilimleriniz doğrultusunda sportif , sanatsal ve sosyal etkinliklere katılarak  geçirmenizi öneriyorum.Böylelikle birçok yönden güçlü bireyler olma yolunda sağlam adımlar atmış olacaksınız. Ancak iyi yetişmiş, nitelikli ve çok yönlü eğitimcilerin yarının büyükleri olan bugünün çocuklarını en güzel şekilde yetiştirerek ülkemizi daha ileri seviyelere taşıyacağına inanıyor,tatilden kendinizi ve bilgilerinizi güncelleyerek döneceğinize inanıyor;okul müdürü,müdür yardımcıları,öğretmenler ve okulda görev yapan tüm  personelimize iyi tatiller diliyorum.

 

                                                                                                                                  Adnan GÜRBÜZ

                                                                                                                    Pursaklar İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

             

Pursaklar Saray Fatih Mah. Gökay Sok.No1 Kat 3, 06145 Pursaklar/Ankara - 0312 5275733

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.