ANKARA PURSAKLAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Mustafa KILIÇGİL´ in Yıl Sonu Mesajı

Kıymetli Öğretmen Arkadaşlarım, Sevgili Öğrencilerim ve Değerli Velilerimiz,   Huzurlu ve başarılı bir eğitim yılını daha geride bırakarak 2017-2018 eğitim öğretim yılını tamamlayıp yaz tatiline girmiş bulunmaktayız
İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Mustafa KILIÇGİL´ in Yıl Sonu Mesajı

Sevgili Öğrencilerimiz,

         Eğitim-Öğretim yılı boyunca göstermiş olduğunuz gayret ve emekten dolayı teşekkür ediyorum. Bugün alınan karne bir yıl boyunca okulda derslerde göstermiş olduğunuz performanslarının değerlendirilmesi olacaktır. Karne sayesinde dersleriniz ile ilgili olarak hem güçlü ve zayıf yönlerinizi tespit edebilecek hem de geleceğe dair hedeflerimizin planlamasını yapabileceksiniz. 2017-2018 Eğitim- Öğretim yılını geride bıraktınız ve koca bir yılın  yorgunluğunu üzerinizden atmak için dinlenmek, eğlenmek en doğal hakkınız.Bu yorgunluğu boşa vakit geçirerek değil ailemizle zaman geçirerek, arkadaşlarınızla bir araya gelerek, ortak faaliyetler yaparak, sportif ve kültürel faaliyetlere katılarak ve en önemlisi bol kitap okuyarak geçirmenizi tavsiye ediyorum. Okuduğunuz her bir kitap size yeni bir ufuk açacak, gelişiminize en değerli katkıyı sağlayacaktır. Karne notları istediği gibi olmayan öğrencilerimiz gelecek döneme daha motive olmuş bir şekilde başlayarak hedefledikleri karnelere ulaşabileceklerdir. Geleceğimiz için büyük önem taşıdığınızı unutmayınız. Hepinizi gayretiniz ve başarılarınızdan dolayı kutluyor, iyi tatiller diliyorum.

 

         Değerli Öğretmenim;

       Ülkemizi Çağdaş Medeniyetler Seviyesine taşıyacak yeni nesillerimizin yetişmesinde en büyük güç şüphesiz sizlersiniz. Tüm azmimiz ve gayretimizle birlikte, omuz omuza yürüyeceğiz. Nesillerimizi yetiştirmek için özveriyle yürüttüğünüz Okulunuz, Pursaklar İlçemiz, Ankara İlimiz ve Ülkemiz için tüm çalışmalarınızı ve azminizi takdir ediyor, gayretlerinizi yürekten destekliyorum. Eğitim öğretim yılı boyunca öğrencilerimizi en iyi şekilde yetiştirmek ve onlara faydalı olabilmek için gösterdiğiniz tüm gayretiniz için de teşekkür ediyorum.

 

          Kıymetli Velilerimiz;

      Gelecekteki ümidiniz çocuklarınız 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılını bugün itibariyle tamamlamış bulunmaktalar. Yoğun ve yorucu bir dönemin ardından, çocuklarınızın sadece okuldaki akademik yönden başarı ve başarısızlık durumlarının değerlendirildiği karneleri bugün sizlere ulaştırılacaktır. Çocuklarınızın karnelerini değerlendirirken; karnenin çocuğunuzun okuldaki derslerde yaptığı çalışmaların notlarla ifade edildiği bir belge olduğunu ve hiçbir zaman çocuğunuzdan daha önemli olmadığını unutmayarak bir değerlendirme yapmalısınız. 

     Her anne baba çocuklarının hayatta bir yerlere gelmesi için okulda başarılı olmasını, iyi bir öğrenim görmesini ister. Her çocuğun bilgi, zekâ, kişilik, beceri ve yetenekleri, ilgili oldukları alanlar farklı farklıdır. Diğer çocuklara göre “normal” olan bir şey, bizim çocuğumuza uymayabilir. Her çocuk gibi bizim çocuğumuz da tamamen kendine has gelişimiyle özgün (orijinal) bir ferttir.

      Çocuğunuzun başarısından duyduğunuz mutluluk kadar, başarısızlığında da sorumluluğumuzun ve payımızın bulunduğunu aklınızdan çıkarmamalısınız. Şunu unutmayın ki; Çocuklarınıza ayıracağınız zaman onların duruşlarını belirleyerek başarılarını arttıracak ve ne istediğini bilen bireyler olarak yetişmelerini sağlayacaktır.

Kendinize ve sevdiklerinize vakit ayırabileceğiniz bu zaman dilimini sağlıklı ve mutlu bir şekilde geçirmenizi dilerim.

Pursaklar Saray Fatih Mah. Gökay Sok.No1 Kat 3, 06145 Pursaklar/Ankara - 0312 5275733

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.