ANKARA PURSAKLAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hafızlık İcazet Merasimi, Din Öğretimi Genel Müdürümüz Sn. Dr. Ahmet İşleyen'in Katılımıyla Pursaklar'da Gerçekleştirildi

Pursaklar İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü ve Pursaklar Müftülüğü iş birliğiyle yetiştirilen 185 erkek öğrencinin Hafızlık İcazet Merasimi, Din Öğretimi Genel Müdürü Sn. Dr. Ahmet İşleyen'in katılımıyla Pursaklar Kuzey Ankara Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleştirildi.
Hafızlık İcazet Merasimi, Din Öğretimi Genel Müdürümüz Sn. Dr. Ahmet İşleyen'in Katılımıyla Pursaklar'da Gerçekleştirildi

13 Ağustos Pazar günü gerçekleştirilen programa Din Öğretimi Genel Müdürü Sn. Dr. Ahmet İşleyen'in yanı sıra Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Kadir Dinç, Pursaklar Kaymakamı Mehmet Yıldız, Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin, Ankara Müftüsü Hasan Çınar, Pursaklar İlçe Millî Eğitim Müdürü Mustafa Kılıçgil ve Pursaklar Müftüsü Nihat Sevil ile ilçe müftüleri, imam hatip ortaokulu müdürleri, öğretmenler ve 185 hafız öğrenci katıldı.

Müftülüklere bağlı Kur'an kurslarında erkeklere ve kadınlara yönelik hafızlık çalışmalarının yıllardan beri başarıyla devam ettiğini ve yüzlerce hafız yetiştirildiğini belirten Genel Müdürümüz Ahmet İşleyen "Milletimizin yıllardan beri özlemle beklediği, Millî Eğitim Bakanlığımız ve Diyanet İşleri Başkanlığımız tarafından Okul - Kur'an kursu iş birliğine dayalı Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi hayata geçirilmiştir. Ülkemizin ilk hafızlık proje ortaokulu olan Medine İmam Hatip Ortaokulu, paydaşı Ehli-Beyt Kur'an Kursu iş birliğiyle 2014 yılında örgün eğitimle birlikte hafızlık eğitimine başladı. Bu okul bugüne kadar hem 275 hafız öğrenci hem de akademik anlamda üst düzey başarılı öğrenciler yetiştirdi." dedi.

Pursaklar Medine İmam Hatip Ortaokulunun binasını bağışlayan Ali Akıncı'yı rahmetle anan Ahmet İşleyen, "Allah kendilerinden razı olsun. Yine iki yıl önce Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüzce Pursaklar Cahit Zarifoğlu İmam Hatip Ortaokulumuzun bünyesindeki Nihal Hatun Kur'an Kursu iş birliğiyle kız hafızlık eğitimi faaliyetine başlamış olup bu okulumuzda da kız hafız öğrencilerimiz başarıyla yetiştirilmiştir ve yetiştirilmeye devam edecektir. Bu hem eğitim öğretimin kalitesini her alanda hızlı bir şekilde yükselten Pursaklar İlçemiz adına hem de hepimiz adına gurur vericidir." dedi.

Program, hafız öğrencilerimizin okuduğu ilahiler, yapılan dualar ve hafızlarımıza protokol tarafından hafızlık icazet belgelerinin takdim edilmesiyle sona erdi.

17-08-202317-08-202317-08-202317-08-2023

17-08-202317-08-202317-08-2023

Pursaklar Saray Fatih Mah. Gökay Sok.No1 Kat 3, 06145 Pursaklar/Ankara - 0312 5275733

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.