ANKARA PURSAKLAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GELECEĞİN MİMARI ÖĞRETMENLER

GELECEĞİN MİMARI ÖĞRETMENLER

         Saygı değer öğretmen arkadaşlarım, 24 Kasım Öğretmenler Gününü Kutladığımız bu güzel ve özel günde hepinizi saygı ve hürmetle selamlıyorum.

         İnsan yetiştirme gibi çok saygın ve bir o kadar da sorumluluk gerektiren öğretmenlik mesleğini en güzel şekilde yapmanın onurunu taşıyan, yüreğinde saygı ve merhamet duyguları ile öğrencilerinin gözüne, gönüllerine ve kalbine güzellikler aktaran eğitim camiasının bir neferi olmak hepimiz için bir onur ve gurur kaynağıdır.

        Öğrencileri beyinlerine bilgiyi, gönül dünyalarına ve kalplerine sevgiyi, merhameti, paylaşmayı, yardımlaşmayı, yaş ve seviyelerine uygun olarak bin yıldır yaşadığımız bu coğrafyanın geçmişten günümüze süzülüp gelen kültürünü, tarihini, değerlerini, zenginliklerini aktaran, tanıtan öğreten ve bu anlamda öğrencilerine ve topluma örneklik ve önderlik teşkil eden öğrencimize bilgide, sanatta, sporda, müzikte çok yönlü olarak yetiştiren ve ülkemizin ileri hedeflerine öğrencilerimizi çalışkan, üretken, dünya ile yarışacak şekilde iddiası olan, medeniyetler kurmuş ve gelecekte de büyük medeniyet inşasında iddia sahibi olma heyecanında olabilecek nesil yetiştirme sorumluluğunu zihninde hep diri tutan saygıdeğer öğretmenlerimiz her şeyin en iyisine layıktır.

         Kuzeyin parlayan yıldızı Pursaklar İlçemizde de birlik ve beraberlik içerisinde aldığımız öğrenci yetiştirme sorumluluğumuzu en güzel en verimli ve en başarılı şekilde yapmaya devam edeceğimize inancımız ve güvenimiz tamdır.

         Baş öğretmen Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere, mesleğinin başında şehit olan bütün öğretmenlerimizi saygı ve minnet ile anıyorum. Günümüz Kutlu Olsun...

 

                                                                                                                                                                                                                                                                             Mustafa KILIÇGİL

                                                                                                                                                                                                                                                                          İlçe Milli Eğitim Müdürü                    

Pursaklar Saray Fatih Mah. Gökay Sok.No1 Kat 3, 06145 Pursaklar/Ankara - 0312 5275733

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.