ANKARA PURSAKLAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Din Eğitimine Katkıda Bulunan Bilim İnsanlarının ve Öncü Şahsiyetlerin Örnek Hayatları Işığında İmam Hatip Okullarında Uzaktan Eğitim Süreci

Din Eğitimine Katkıda Bulunan Bilim İnsanlarının ve Öncü Şahsiyetlerin Örnek Hayatları Işığında  İmam  Hatip Okullarında  Uzaktan  Eğitim Süreci

Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi süreci bir yıla aşkın süredir devam ederken, eğitim sistemimizde de öğrenci, öğretmen ve veli olmak üzere tüm paydaşlarımız  "seyreltilmiş" ve "uzaktan" başlıklarıyla  farklı durumları uhdesine katarak  işlevini yerine getirmeye çalışmaktadır. Bu farklılıklarin eğitime  olumlu katkıları kuşkusuz  eğitimin öncüsü öğretmenlerimizin   kişisel gelişimleri, alanlarında sahip oldukları birikimlerini artırmaları ile olacaktır.

 Bu minvalde imam hatip okullarında görev yapan öğretmenlerimize yönelik "Din Eğitimine Katkıda Bulunan Bilim İnsanlarının ve Öncü Şahsiyetlerin Örnek Hayatları Işığında  İmam  Hatip Okullarında  Uzaktan  Eğitim Süreci" konulu çevrim içi konferans programı düzenlenmiş ve  ülkemizin din eğitimine, ilmî, tarihî ve kültürel mirasına katkıda bulunan bilim insanlarının ve öncü şahsiyetlerin biyografileri incelenerek, din öğretiminde özgün çalışmaları, örnek uygulamaları üzerinden uzaktan eğitim süreci değerlendirilmiştir.

  Çevrim içi yapılan konferans ile birlikte, İmam hatip okulları başta olmak üzere din eğitimine katkı veren  örnek şahsiyetler ile ilgili  hazırlanan slayt gösterisi ve video sunu tüm öğretmen,  öğrenci ve veli  gruplarında  paylaşılmıştır.  

 

 

 

 

 

 

31-03-202131-03-202131-03-202131-03-2021

 

 

 

 

 

 

Pursaklar Saray Fatih Mah. Gökay Sok.No1 Kat 3, 06145 Pursaklar/Ankara - 0312 5275733

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.