ANKARA PURSAKLAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Azmi Ertuğrul İlkokulumuz "Matematiği Pikselle" Projesi ile 4.Teknoloji ve Verimlilik Fuarına Katıldı

Azmi Ertuğrul İlkokulumuz

Azmi Ertuğrul Okul Müdürü Sema ZAYİMLER UZGÖREN ve Danışman Öğretmen Ayşe ÖZAYAŞLIOL rehberliğinde yürütülen proje İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mustafa KILIÇGİL tarafından desteklenerek, Matematik öğretimi ile ilgili somut yaklaşımlarla "Matematik oyuncağımı tasarlıyorum" projesi sürdürülebilir özelliği ile şekillenmektedir. Öğrencilerimizin disiplinlerarası geçişle, plastik şişeleri sıfır atıkla okulumuzda  biriktirmeleri sağlanmakta, Matematik, kodlama, motor beceriler, düşünme ve hayal gücü becerilerini kullandıkları, resimlerini "Pixelart" uygulamasında tasarlamaları için öğrencilere rehberlik edilerek, Bilgisayar pikselart programında  yaptıkları piksel resimleri kapaklarla kodlayarak tasarımlar oluşturulmaktadır. 

Öğrenciler tarafından oluşturulan özgün tasarımlar 18 Mayıs 2022 tarihli ATO Congresium 4. Teknoloji & Verimlilik Fuarında Teknopark bünyesinde sergilenerek, proje fuara teşrif eden protokol ve değerli ziyaretçilere sunulmuştur.

Matematiği sevmek, sevdirmek, geri dönüşüm ve teknolojik entegrasyonu eğitimle buluşturmak adına yürütülen projenin çalışmalarını destekleyen Teknofest Girişimcilik Mentörü Sayın Necmettin TÜRKOĞLU'na, okul yöneticilerimiz, öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

22-05-202222-05-202222-05-202222-05-2022

Pursaklar Saray Fatih Mah. Gökay Sok.No1 Kat 3, 06145 Pursaklar/Ankara - 0312 5275733

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.