ANKARA PURSAKLAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara Valisi Sayın Ercan Topaca, Ahmet Müşerref Muhtaroğlu İlkokulu ve Ortaokulu açılış törenine katıldı

Ahmet Müşerref Muhtaroğlu İlkolulu ve Ortaokulunun açılış töreni Ankara Valisi Sayın Ercan Topaca, Vali yardımcısı Sayın Ali Sözen, Pursaklar Kaymakamı Sayın İhsan Kara, Pursaklar Belediye Başkanı Sayın Selçuk Çetin, Pursaklar İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Hayrettin Balcı´nın katılımlarıyla gerçekleştirildi.
Ankara Valisi Sayın Ercan Topaca, Ahmet Müşerref Muhtaroğlu İlkokulu ve Ortaokulu açılış törenine katıldı

Ahmet Müşerref Muhtaroğlu İlkokul ve Ortaokulunun açılış töreni Ankara Valisi Sayın Ercan Topaca, Vali yardımcısı Sayın Ali Sözen, Pursaklar Kaymakamı Sayın İhsan Kara, Pursaklar Belediye Başkanı Sayın Selçuk Çetin, Pursaklar İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Hayrettin Balcı ve hayırsever Muhtaroğlu ailesinin de katılımıyla gerçekleştirildi.

Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı ve öğrenciler tarafından karşılanan Ankara Valisi Sayın Ercan Topaca, saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunmasının ardından törende yaptığı konuşmada ´´ Açılışını yaptığımız Ahmet Müşerref Muhtaroğlu İlkokulu ve Ortaokulunun hayırlı olmasını diliyorum. Hayırseverlerimiz Muhtaroğlu ailesi ve bütün fertlerine, bu okulun yapımında emeği geçen bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum şükranlarımı sunuyorum.

Devletimiz ve hükümetimiz aldığı bir kararla 2019-2020 eğitim-öğretim dönemine kadar tüm ülkede ikili eğitimi sona erdirerek tekli eğitime geçiş kararı aldı. Onları tekli eğitime geçirmek suretiyle en geç 15:00-16:00 gibi okulundan çıkmasını, eğitim-öğretimin sona ermesini sağlayacak bir çalışma başlattık.´´ dedi.

Pursaklar´a yapılan eğitim yatırımlarından söz eden Sayın Topaca ´´ Pursaklar ilçemizde toplam 480 derslik , 13 okul , muhtelif büyüklüklerde 24 derslik ve üzeri 13 okulun -1 tane de Müşerref Hanım´ın yaptırdığı okul hariçtir- 14 okul inşaati başladı.´´ diyerek okulların adlarını belirtti.

Törende Pursaklar Kaymakamı Sayın İhsan Kara şunları ifade etti: ´´ Peçenek mahallemiz çok küçük ve yetersiz bir okula sahipti. Hayırseverimiz, Sayın Vali´mizle protokol imzalayarak buraya 16 derslikli okul yaptırdı. Müşerref Hanım başta olmak üzere değerli hayırseverlerimize şükranlarımı sunuyorum.´´dedi 

Törende Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin de konuşmasında şunları söyledi: ´´ Bugün, tebessüm şehrimiz Pursaklar´da Peçenek mahallemizde güzel bir eğitim yuvasını daha hizmete açıyoruz. Bu eğitim yuvasına emeği geçen tüm emektarlara teşekkür ediyorum. Başta Müşerref Hanımefendiye çok teşekkür ediyorum.´´ dedi.

Hayırsever Müşerref Muhtaroğlu, Güngör Muhtaroğlu, Gürler Muhtaroğlu ve İbrahim Öztürk´e çiçek takdim edilmesinin ardından Vali Sayın Ercan Topaca ile protokol üyelerinin kurdele kesmesiyle tören sona erdi.


22-11-201722-11-201722-11-201722-11-201722-11-201722-11-201722-11-201722-11-2017

  

Pursaklar Saray Fatih Mah. Gökay Sok.No1 Kat 3, 06145 Pursaklar/Ankara - 0312 5275733

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.