ANKARA PURSAKLAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara Pursaklar Fen Lisemizin İstikrarlı Başarısı Artarak Devam Ediyor

Ankara Pursaklar Fen Lisemizin İstikrarlı Başarısı Artarak Devam Ediyor

Şehirleri, akademik ve kültürel olarak besleyen unsurların başında, tartışmasız okullar gelir. Bu bağlamda, il ve ilçelerin tanınırlığına, bilişsel ve sosyal gelişimine katkı sağlayan yapılar olarak yine eğitim yuvalarını görürüz.

İşte, başkentimizin tanınan yüzü Pursaklar'da, kurulduğu 2009 yılından beri, her alandaki imzasıyla kendinden söz ettiren Ankara Pursaklar Fen Lisesi akademik alan, kültürel alan ve spor alanındaki başarılarına yenilerini her zaman eklemektedir. 2022 YKS sonuçlarına göre, ilk binde 13 öğrenci, ilk 5 binde 28 öğrenci, ilk 10 binde 47 öğrenci başarı dereceleriyle bizi gururlandırmıştır. Üstelik 2022 LGS yerleştirme sonuçlarına göre de % 0,59 taban yüzdeliğiyle dikkatleri fazlasıyla üzerine çekmiştir. Bu sonuçlarla Ankara Pursaklar Fen Lisemiz ülkemizdeki Fen liseleri arasında 10. ülkemizdeki bütün liseler arasında ise 16. sırada yer alarak göğsümüzü kabartmaya devam etmektedir.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mustafa KILIÇGİL , kıymetli okul yöneticilerine ve öğretmenlerine aşağıda paylaştığımız tebrik mesajını göndermiştir.

Fen Lisemizde özveriyle ve fedakarca görev yapan, her anlamda öğrencilerimizle kendi çocukları gibi ilgilenen, sürekli kendisini geliştiren, yenileyen hem akademik anlamda hem de öğrencilerimizi Türk Milli Eğitiminin Amaçları doğrultusunda tarihine, kültürüne, değerlerine bağlı, sanatta, müzikte, sporda, kültürel etkinliklerde çok yönlü olarak yetiştirme yönünde oldukça başarılı çalışmalar yapan ve bu sene de okulumuzun başarısının yükselmesine çok büyük katkıları olan değerli okul müdürümüzü, müdür yardımcılarımızı, kıymetli öğretmenlerimizi ve kıymetli çalışanlarımızı tebrik ediyorum. Değerli takım arkadaşlarım her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Okulumuzu güvenle tercih eden öğrencilerimize de hayırlı olsun diyorum. Saygı ve muhabbetlerimi iletiyorum.

Mustafa KILIÇGİL

İlçe Millî Eğitim Müdürü

Pursaklar Saray Fatih Mah. Gökay Sok.No1 Kat 3, 06145 Pursaklar/Ankara - 0312 5275733

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.