ANKARA PURSAKLAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Abdurrahim Karakoç Ortaokulunda Kutlandı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Abdurrahim Karakoç Ortaokulunda Kutlandı

 

            Pursaklar’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı´nın 92. Yıl dönümü, Abdurrahim Karakoç Ortaokulu’nda düzenlenen törenle kutlandı.

     Cumhuriyet Bayramı’nın 92. Yıl dönümü kutlamalarına Pursaklar Kaymakamımız İhsan KARA, Belediye Başkanımız Selçuk ÇETİN, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Adnan GÜRBÜZ,Şube Müdürlerimiz, ilçedeki yöneticilerimiz, okul müdürlerimiz, öğretmen,öğrenci ve velilerimizin yanı sıra çok sayıda kişi katıldı.

     Törene gelen protokol üyeleri okulun Mehter Takımı ile karşılandı.Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından protokol konuşmaları ile devam etti.Törende konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Adnan GÜRBÜZ :

     “1071 Malazgirt’le Anadolu’nun kapılarından giren milletimiz, burada kurduğu birbirinin devamı olan devletlerle yüzyıllar boyunca dünyaya  yön veren süper güç konumunda olmuştur.

    20.yy ‘da Emperyalist güçlerin Osmanlı Devleti’nin sahip olduğu zenginliklere göz dikmesi sonucu coğrafyamızda yaşanan İstiklal Mücadelesini milletimiz birlik ve beraberlik ruhuyla başarıyla vermiş ve Türkiye Cumhuriyeti’ni milletimizin egemen olduğu demokratik bir devlet olarak kurmuştur.

      Milletimizin Türk, Kürt, Laz, Çerkes ve bünyesinde barındırdığı tüm unsurların eşit haklara sahip birlik ve beraberlik içerisinde tek yürek olarak 2023 hedeflerine başarıyla yürüyeceğinden ve ulaşacağından eminiz.

       Sevgili Gençler! Emperyalist güçlerin ülkemiz ve coğrafyamız üzerindeki oyunlarını bozacak tek güç milletimizdir.

     Her zamankinden daha çok birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde sizler ülkemizin geleceğinin teminatısınız.Sizlerin manevi,ahlaki değerlere bağlı insanlar olarak yetişmeniz ; akleden,sorgulayan,araştıran,okuyan,düşünen insanlar olarak mevcut imkanlarımızı daha ileriye taşımamız bizim en büyük arzumuzdur.

       Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 92.yıldönümünü kutluyorum.” diyerek konuşmasını tamamladı.

    Tören öğrencilerin okuduğu şiirler ve oratoryo ile  devam etti. Okul öğrencilerinden oluşan mehteran takımının güzel gösterisiyle program sonlandırıldı.

 

 

Pursaklar Saray Fatih Mah. Gökay Sok.No1 Kat 3, 06145 Pursaklar/Ankara - 0312 5275733

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.