ANKARA PURSAKLAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 Kasım Öğretmenler Günü Programı Abdurrahim Karakoç Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

24 Kasım Öğretmenler Günü Programı Abdurrahim Karakoç Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

24 Kasım Öğretmenler Günü Programı Pursaklar Kaymakamı Sayın İhsan KARA, Pursaklar Belediye Başkanı Sayın Selçuk ÇETİN, Siyasi Parti İlçe Başkan ve Yöneticileri ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Hayrettin BALCI ´nın katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Saygı duruşu ve istiklal Marşının okunmasının ardından Pursaklar Belediye Başkanı Sayın İhsan KARA konuşmalarında : ´´Elinde silahı olmadığı halde en çok şehit veren kesim öğretmenlerdir. Öğretmenlerden korkmalarının sebebi öğretmenin elinde büyük bir güç bulunduruyor olması. Bu güç halkı aydınlatmak üzere toplumu aydınlatmak üzere muasır medeniyete ulaşmak üzere bulundurduğu eğitim meşalesidir. Bu meşale siz değerli öğretmenlerimizdedir. Bu meşale sizde oldukça doğru kullanıldıkça Türk Milleti ilelebet payidar kalacaktır. Bu meşaleyi elinde bulunduran tüm öğretmenlerin ve başta Başöğretmen Ulu Önder Atatürk olmak üzere Aybüke ve Necmettin öğretmen ile birlikte tüm şehit öğretmenleri rahmet ile yad ediyor, öğretmenler günüzü kutluyorum.´´ dedi.

Kendisi de öğretmen olan Pursaklar Belediye Başkanı Sayın Selçuk ÇETİN konuşmalarında :´´ Değerli meslektaşlarım şunu biliyoruz ki oku emriyle başlayan çok büyük bir medeniyetin temsilcileriyiz.Bunu için sizler çok hayırlı bir iş yapıyorsunuz. geleceğimizin teminatı olan evlatlarımızı yetiştiriyorsunuz. Ulu Önder Atatürk´ün dediği gibi muasır medeniyet seviyesine ulaşmak için elimizden geldiğince gayret sarfetmeliyiz. Artan nüfusumuza rağmen daha geçen hafta 3 okul temeli attık. Bu okullarda daha güzel daha verimli eğitim bir eğitim alanı oluşturulacak. Siz öğretmenler evlatlarımız için bir anne bir baba, abi ve ablasınız. Siz değerli kardeşlerimin öğretmen meslektaşlarımın emekleri göz ardı edilemez. Şehit öğretmenleri rahmetle yad ediyor, siz değerli meslektaşlarımın öğretmenler gününü kutluyorum.´´ dedi.

Pursaklar İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Hayrettin BALCI konuşmalarında: Bugün tüm öğretmenlerin hizmetlerine karşılık, unutulmadklarını gösteren müstesna bir gündür. Bilgi kaynaklarını öğreten, araştırmaya, sorgulamaya yönlendiren, çalışmaktan yılmayan,milleti için gelecek kaygısı taşıyandır öğretmen. Bilgeliğin, gelecek nesillere ufuklar açmanın, toplumları karanlıktan aydınlığa çıkarmanın, değişimin, güvenin, başarının, hoşgörünün, dayanışmanın, sevgi ve saygını, hayatı fark etmenin, bir şeyler beklemeden fedakarlık etmenin adıdır Öğretmen. 

Değerli Öğretmenlerim, sizlerle birlikte bu necip milletin evlatlarına hizmet etme imkanı veren Allah´a hamd ediyorum. Mealekteki konumumuz ne olursa olsun amacımız; ilçemizdeki evlatlarımızı milli ve ahlaki değerlerle donatarak ´´sizin en hayırlınız insanlara faydalı olanınızdır.´´ düsturuyle yetiştirebilmektir. Aybüke ve Necmettin öğretmenlerimiz başta olmak üzere tüm şehit öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyor, mesleğe yeni başlayan öğretmenlere aramıza hoşgeldiniz derken emekli öğretmenlerimize hayırlı. sağlıklı uzun ömürler diliyorum. Günümüz kutlu olsun.´´dedi

Mesleğe yeni başlayan ve emekli öğretmenin konuşmalarının ardından adaylığı kalkan öğretmenlerin yemin töreni yapıldı. Azmi Ertuğrul İlkokulu tarafından hazırlanan folklor gösterisi izlendi.

Program, Belediye Başkanımız Sayın Selçuk ÇETİN´ in katkılarıyla hazırlanan yemek ve konser etkinliği ile devam etti. İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Hayrettin BALCI bu güzel etkinlik için tüm öğretmenler adına Belediye Başkanımız Sayın Selçuk ÇETİN´e teşekkürlerini sundu. Program karşılıklı çiçek takdimleri  ve edilen teşekkürlerle sona erdi.

24-11-201724-11-201724-11-2017
24-11-2017
24-11-201724-11-201724-11-201724-11-201724-11-201724-11-201724-11-2017
24-11-2017
24-11-2017
24-11-201724-11-2017Pursaklar Saray Fatih Mah. Gökay Sok.No1 Kat 3, 06145 Pursaklar/Ankara - 0312 5275733

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.