ANKARA PURSAKLAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, İlçemiz Satı Öztürk İlkokulunda büyük bir coşkuyla kutlandı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, İlçemiz Satı Öztürk İlkokulunda büyük bir coşkuyla kutlandı.

      Programa Pursaklar İlçe Kaymakamımız Sayın İhsan KARA, Belediye Başkanımız Sayın Selçuk ÇETİN, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Adnan GÜRBÜZ, Başbakan Yardımcısı Sayın Yalçın AKDOĞAN’ın muhterem eşi Sayın Aslıhan AKDOĞAN ve çok sayıda konuk katıldı.

      Günün anlam ve önemiyle ilgili konuşmalarını yapan Sayın Adnan GÜRBÜZ, 23 Nisan’ın milletin kendi kaderini eline aldığı var olma ve yok olma savaşını verdiği, imanıyla şaha kalkmış bir milletin haklarını kazanarak egemen olduğu ve bunu bütün dünyaya ispat ettiği bir gün olduğunu belirti. Bugünün geleceğimizin teminatı çocuklara hediye edildiğini belirten İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Adnan GÜRBÜZ, İhtiyarlıktan önce gençliğin, hastalıktan önce sağlığın, fakirlikten önce zenginliğin, meşguliyetten önce boş zamanın, ölümden önce hayatın ve esaret gelmeden bağımsızlığın kıymetini bilmemiz gerektiğini ifade etti. Aydınlık geleceğimizin teminatı olan çocuklara sevgilerini belirten İlçe Milli Eğitim Müdürümüz, programda emeği geçen Satı Öztürk İlkokulu Personeline, Öğrencilere ve Öğrenci Velilerine teşekkür edip konuşmasına son verdi.

      Program çeşitli folklor gösterileri, Rond ve Şiir okumalarıyla devam edip İlçemizde ve İlimizde yapılan çeşitli yarışmalarda derece almış öğrencilere ödül verme töreniyle son buldu.

 

      Programın ardından okulda açılan resim sergisi, Protokol üyeleri tarafından gezildi.

 

 

Pursaklar Saray Fatih Mah. Gökay Sok.No1 Kat 3, 06145 Pursaklar/Ankara - 0312 5275733

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.